Serkan Kırıntılı’nın Menajerinden Ücret İndirimine İlişkin Açıklama

Süper Lig ekiplerinden olan İttifak Holding Konyaspor takımında forma giyen Serkan Kırıntılı, yeşil beyazlı takımın en fazla kazanan yerli oyuncusu konumunda. Başarılı file bekçisinin menajeri Haluk Canatar ise sporcunun maaşında herhangi bir indirim talebinin gelmediğini ifade etti.

Küresel bir salgın haline gelen yeni tip koronavirüs, beraberinde ekonomik krize de neden oldu. Bu süreçte spor kulüpleri de yüksek maliyetli oyuncuların ücretlerinde indirime gitme kararı aldığını açıkladı.

Süper Lig ekiplerinden olan İttifak Holding Konyaspor takımının başarılı kale bekçisi Serkan Kırıntılı da takımda en yüksek ücret alanlardan biri. Yeşil beyazlı ekipte en fazla ücreti alan yerli oyuncu konumunda bulunan Kırıntılı’nın menajeri Haluk Canatar ise konuya ilişkin bilgilendirme yaptı.

Henüz Böyle Bir Teklif Yok

Serkan’ın ücreti için herhangi bir indirim talebinin henüz gelmediğini ifade eden Canatar, kulüplerin ekonomik yapısının yalnızca oyunculara ödenecek rakamlarla sınırlı olmadığına dikkat çekti.

Yapılacak ödemelerin de lig sürecinin devam etmesi, yayın gelirleri, reklamları gibi yan gelirlerin aksama sürecinin göz önüne alınacağını ekledi. Öte yandan gelecek sezonda devam eden sözleşmelere ilişkin bir düzenleme gelmesi ile, oyuncunun performansının değerlendirileceğini ekledi. Fiyatın ise buna göre belirlenebileceğini vurguladı.