İttifak Holding Konyaspor Mart Ayında Medyadaki Sıralamasında Geriledi

Sezon başından bu yana pek fazla istenilen başarıyı gösteremeyen İttifak Holding Konyaspor ekibi adına bir olumsuz haber daha geldi. Önceki ay en fazla konuşulan futbol takımları arasından 11’inci sıraya gerileyen yeşil beyazlı kulüp, bu durum ile taraftarını da üzdü.

Süper Lig’de bu sezon başına kötü başlayan ve ilk 9 müsabakada gol atma başarısı göstefenerremeyen İttifak Holding Konyaspor ekibi, durumun ardından Teknik Direktör Aykut Kocaman ile yollarını ayırmıştı. Sonraki süreç için Bülent Korkmaz ile anlaşan yeşil beyazlı yönetim, ligin ikinci devresinde de pek bir başarı gösteremedi.

Fenerbahçe maçından ise 1-0 skorla galip gelmeyi başaran Konyaspor, tam açılmış olduğu dönemde ise koronavirüs salgını ile karşı karşıya geldi.

Şubat Ayında 9. Sırada Yer Alıyordu

Önceki ay en fazla konuşulan Süper Lig takımları, sporcular, kulüp yöneticileri, teknik direktörler ve hakemler ise belirlendi. Ortaya çıkarılan raporda ise en fazla konuşulan futvol takımları arasında İttifak Holding Konyaspor 11’inci sıraya geriledi. Şubat ayı sıralamasında 9’uncu sırada yer alan kulüp, Mart ayında ise toplam 18 bin 618 haberle medyada yer aldı.

Yeşil beyazlı kulüp, 3 bin 829 defa yazılı basında, 14 bin 789 defa da internet medyasında haber olarak kayıtlara geçti. Öte yandan kulüp, diğer kategorilerde ise yer almadı.