Ligin En Az Gol Atan Takımı İttifak Holding Konyaspor Oldu

Süper Lig’de olumsuz bir dönem geçiren İttifak Holding Konyaspor, oynanan 26 haftalık lig döneminde gol bakımından son derece etkisiz kaldı. Bu süreçte yeşil beyazlı takımın tüm gol yükünü ise Farouk Miya üstlenmiş oldu.

Süper Lig’de yaşanan 26 haftalık süreçte gol bakımından son derece etkisiz kalan ve kendi iç sahasında deplasman sıkıntısı yaşayan İttifak Holding Konyaspor, ligin en az gol atan takımı oldu.

En Fazla Gole Adını Yazdıran Miya

Lig süresince toplamda 21 gol ile en az gol atan ekipte, en fazla gole ise Farouk Miya adını yazdırdı. Toplamda 5 kez fileleri havalandıran başarılı oyuncu, son dönemlerde ise yaşadığı sakatlıkla boğuştu.

26 haftanın 11’inde gol atma başarısı gösteremeyen İttifak Holding Konyaspor, deplasmandaki tek golünü Serdar Aziz ile buldu. Fenerbahçe ekibine karşı kaydedilen bu gol, aynı zamanda takım adına bir başarı oldu.

Yeşil beyazlı takımda 5 golle en skorer isim Miya olurken, onu da 3’er golle Milosevic, Ömer Ali Şahiner ve Riad Bajic takip etti.

Öte yandan takımda 2 gol kaydeden isim ise Shengelia oldu. Jevtovic, Jonsson, Amir Hadziahmetovic ve Erdon Daci ise 1’er kez ağları havalandırabildi.