İttifak Holding Konyaspor Ekibi Toplu Antrenman Tarihini Açıkladı

Yeni tip koronavirüs sürecinde tüm ligler tedbir gereği süresiz olarak askıya alındı. Bu dönemde takım halinde antrenmanlar da yapılmaz oldu. Sporcuların bireysel olarak idmanlarını yaptığı dönemde ise spor kulüpleri belirsizlik içerisinde kıvranmaya başladı.

Liglerin süresiz bir biçimde askıya alındığı dönemde, spor kulüpleri maçların ne zaman başlayacağının belirsizliği ile savaş haline girdi. Bu dönemde Türkiye Futbol Federasyonu’ndan net bir tarih açıklaması beklense de, henüz böyle bir açıklama gelmedi. Fakat maçların en erken Haziran başında olabileceğine dair bilgilendirme yapıldı.

Söz konusu tarihin, salgının gidişatına göre şekil değiştireceğine de dikkat çekildi. Bu dönemde evde çalışan İttifak Holding Konyaspor ekibi da takım antrenmanları için plan yapmaya başladı.

Önümüzdeki Hafta Başlayabilir

Evde formlarını korumaya çalışan sporcularla ilgili toplu idmanların ise 27 Nisan tarihi itibariyle başlayabileceğine ilişkin bilgilendirme yapıldı.

Süper Lig ekibi olan İttifak Holding Konyaspor ekibi, Haziran başında liglerin başlamasına yönelik planlarını sürdürmeye devam ediyor. Ülkede ise koronavirüsle mücadele dönemi son derece başarılı bir şekilde seyrediyor.

Yeşil beyazlı takımın, çalışma programı için 27 Nisan’ı işaret ettiği de öğrenildi. Önümüzdeki hafta itibariyle Kayacık Tesisleri’nde Konyaspor ekibi takım halinde idmana başlayabilir.