İttifak Holding Konyasporlu Ferhat Öztorun’ndan Gündeme Dair Açıklama

Yeni tip koronavirüs salgını küresel çapta etkisini sürdürmeye devam ediyor. Bu süreçte tüm ligler süresiz olarak ertelendiği için de spor dünyası da son derece olumsuz etkilendi. Sporcular ise antrenmanlarını takım halinde yapamadıkları için, bireysel olarak çalışmalarına devam ediyorlar. Formlarını bir şekilde korumaya çalışsalar da, sporcular da spor kulüpleri de bu dönemde belirsizlik durumu ile karşı karşıya gelmiş durumda.

Koronavirüs salgını sürecinde herkesin bireysel olarak çalışmalarını sürdürdüğü dönemde, önceki sezonun maçları da bir yandan düşünülüyor. Spor kulüpleri bu dönemde bir yandan da yeni sezon hazırlıklarına yoğun bir tempo ile başlamış durumda.

Liglerin ne olacağı belirsizlik içerisinde yüzerken, bir yandan da ekonomik krizin yaşanması sporcuları düşünce içerisine sürüklüyor.

Öncelikli Olarak Salgının Bitmesi Gerek

Küresel olarak yaşanan ekonomik kriz sebebiyle yönetimle yüksek maliyetli sporcuların ücretlerinde ise indirime gitmek adına teklifler hazırlıyor.

Duruma ilişkin açıklamayı ise İttifak Holding Konyaspor ekibinin başarılı oyuncusu Ferhat Öztorun yaptı. Tecrübeli futbolcu boşlukta olduklarını sözleriyle ifade etti.

Futbola uzun bir süredir ara vermek zorunda kalan kulüplerin durumunu birkaç cümle ile anlatan İttifak Holding Konyaspor oyuncusu, kafalardaki soruya işaret etti.

Liglerin ne zaman başlayacağına ilişkin merak durumu olduğuna dikkat çeken Ferhat Öztorun, ligin oynanmasını da istediğini söyledi. Fakat öncelikle salgının da bitmiş olması gerektiğinin altını çizdi.