İttifak Holding Konyaspor Ekibi Sahalarda İdmana Başlayacak

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle lige süresiz olarak ara verildi. Bu dönemde takımlar antrenmanlarını takım halinde yapamadıkları için bireysel çalışmalara yönelim oldu.

Tüm dünyada koronavirüs salgını etkilerini sürdürmeye devam ediyor. Bu süreçte olumsuz etkilenen ülkeler arasında da Türkiye yer alıyor.

Ülkede tüm ligler vaka sayısının ilk günlerdeki artışının ardından süresiz olarak askıya alındı. 19 Mart gününde alınan kararın ardından ise oyuncular antrenmanlarına takım halinde çıkmadı. Bireysel olarak evlerindeki imkanlar dahilinde formlarını korumaya çalışan sporcular ise, bu süreci son derece stres yüklü geçirdi.

Süper Lig ekiplerinden biri olan İttifak Holding Konyaspor Kulübü ise bu dönemi artık sonlandırmaya yakın bir süreç izliyor. Geçtiğimiz günlerde kulüp tarafından bildirilen 27 Nisan tarihinde takım sahaya çıkma günü olarak belirtilmişti.

Bülent Korkmaz Konya’ya Gelecek

İdmanların sosyal mesafe kuralına uyularak yapılması planlanırken, tarih için de İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz ile değerlendirme yapacağı bilgisi geldi.

Teknik adamın birkaç gün içerisinde Konya’ya gelerek, duruma ilişkin değerlendirmelere katılması planlanıyor.

Bu döneme kadar teknik heyet tarafından verilen programlara evlerinde uyum sağlayan İttifak Holding Konyaspor ekibi, aksilik olmazsa 27 Nisan tarihinde sahalara kavuşacak.