Konyaspor Basketbol Koronavirüs İzninde Devam Ediyor

Konyaspor Basketbol ekibi yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle tüm liglerin ertelenmesinin ardından izin yapmaya devam ediyor.

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm liglerin süresiz olarak ertelenmesine karar verildi. Bu süreçte takımlar da formlarını korumak adına evdeki antrenmanlarına devam ediyor.

Bireysel olarak çalışmalarına devam eden spor kulüpleri, bu dönem için oyuncuları için de özel programlar hazırlayarak, sürecin ne zaman sona ereceğini bekleyişe geçti. Konyaspor Basketbol ekibi de, liglerin ne zaman tekrar başlayacağına ilişkin net bir bilginin olmaması nedeniyle tatil yapmaya devam ediyor.

2 İsim Ülkesine Döndü

Yeşil beyazlı kulüpte teknik heyetin ise bu dönemde Basketbol Federasyonu’nun yapacağı toplantının ardından ortalama olarak belirleneceği tarihi beklediği bilgisi edinildi.

Olası maç takviminin ise açıklığa kavuşmasının sonrasında, takımın yeniden bir araya gelerek hazırlıklarına kalmış olduğu yerden devam edeceği düşünülüyor. Öte yandan takımdaki sporcuların olası virüsten olumsuz etkilenmemesi için de sık sık uyarılar yapılmaya devam ediliyor ve oyuncuların dışarıya çıkmaması da sporculardan yine sürekli olarak isteniyor.

Takımın idmanlarını gerçekleştirmekte olduğu Selçuklu Belediye Spor Salonu da, yeni tip koronavirüs salgını döneminde tedbir amaçlı olarak tamamen dezenfekte edildi. Salgından etkilenerek evlerine dönen oyuncuların ise Amerikalı Mitchell Willbekin ve Trey Porter olduğu öğrenildi.