İttifak Holding Konyaspor Koronavirüs Sebebiyle İlk Ayrılığını Yaşadı

Küresel salgın olan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından da pandemi olarak ilan edilen yeni tip koronavirüs, spor kulüplerini de son derece olumsuz etkiledi.

Yeni tip koronavirüs salgını, spor kulüplerinde de olumsuz etkilerin yaşanmasına neden oldu. Türkiye’de ise vaka sayısının 10 bini aşmasıyla, psikolojik sınır aşıldı ve ülkede ciddi endişelerin yaşanmasına neden oldu.

Spor kulüplerini olumsuz etkileyen küresel salgın, İttifak Holding Konyaspor Kulübü’ne de yansıdı. Yeşil beyazlı kulüpte salgın sebebiyle ilk ayrılık yaşandı. Teknik Direktörlüğünü Bülent Korkmaz’ın yaptığı Konyaspor’da Robert Mak ile yollar resmen ayrıldı.

Konyasporlu Robert Mak Ailesinin Yanında Olmak İstediğini Yönetime Bildirdi

Devre arasında İttifak Holding Konyaspor Kulübü’ne edilen Robert Mak, bu süre.te ailesinin yanında olmak istediğini belirterek takımdan ayrılığını istedi. Sözleşmesini ise anlaşmalı olarak feshederek, yeşil beyazlı kulübe veda etti.

Devre arasındaki ara transfer sürecinde İttifak Holding Konyaspor ekibine transfer olan sporcu, koronavirüs sürecinde ailesi adına endişelendiğini ifade ederek, onların yanında olmak istediğini bildirdi. Yönetim de bu kararı saygıyla karşıladı ve Mak’ın bu isteğini kabul ederek sözleşmeyi feshetti.

Yeşil beyazlı kulüp, bu süreçteki katkılarından dolayı da Robert Mak’a teşekkür etti.