İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz Açıklama Yaptı

İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, koronavirüs salgınına ilişkin liglerin başlangıç süreciyle ilgili açıklama yaptı.

Tecrübeli Teknik Direktör, yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle liglerin süresiz olarak ertelenmesinin ardından, Süper Lig’in tekrar başlama tarihine ilişkin bilim insanlarının görüşünün alınması gerektiğini ifade etti.

İttifak Holding Konyaspor Futbol A Takım’da Teknik Direktörlük yapan Bülent  Korkmaz, söz konusu süreçte bilim insanlarının, profesörlerin, doktorların ve hemşirelerin öneminin bu günlerde daha çok belli olduğunu vurguladı.

Salgın döneminde, yalnızca oyuncuların verilen antrenman metotlarına uyup uymadıklarını kontrol ettiklerini söyleyen Korkmaz, onlarla da iletişim halinde olunduğunu ve TFF Başkanı Nihat Özdemir’in de 2 ya da 3 Nisan tarihlerinde açıklama yapacağının söylendiğini ekledi.

Kararı Beklemekten Başka Çare Yok

Beklemekten başka bir çarenin olmadığının da altını çizen Korkmaz, insanların neden futbol oynatmaya bu kadar meraklı olduklarını anlamadığını da söyleyerek, herkesin bir şey söylediğine ve tarih verdiğine de değinerek, bilim insanlarının ne dediklerine bakılması gerektiğini belirtti.

Tecrübeli teknik adam, futbolun yalnızca fiziksel yeterlilik ile de oynanmadığın ifade ederek, oyuncuların psikolojik anlamda da futbol oynamaya yeterli olmaları gerektiğini ifade ederek, futbol sürecinde oyuncu, hakem, teknik direktör, masör, doktor, fizyoterapiste ihtiyaç olduğuna dikkat çekti.