Konyaspor Ve Petkimspor Müsabakası 75-57 Skorla Sona Erdi

Türkiye Basketbol Ligi’nde 20’inci hafta heyecanı için karşı karşıya gelen Petkimspor ve Konyaspor ekiplerinin müsabakası sona erdi. Oyunun sonucunda çıkan skor ise 75-57 olurken, kazanan İzmir temsilcisi oldu.

Türkiye Basketbol Ligi’nin 20’inci hafta heyecanında Petkimspor ve Konyaspor ekipleri karşı karşıya geldi. İzmir temsilcisinin ev sahipliğini yaptığı oyunun skoru 75-57 olarak kaydedildi. Kazanan ev sahibi Petkim ekibi oldu.

Yönetiminde İbrahim Altıntaş, Tolga Edis ve Serdar Saraç’ın görev aldığı müsabaka, Enka Spor Salonu’nda oynandı. Oyuna baskın bir mücadele ile başlayan ev sahibi ise, ilk periyodu 21-16 önde tamamladı.

İkinci periyot için de baskın oynama başarısı gösteren İzmir temsilcisi, ilk yarının skorunu da 32-28 önde kapatmayı başardı. Üçüncü periyotta iki ekibin birbirine yaklaştığı skorla oyun oynadığı çeyrek ise yine Petkim ekibinin 49-42 skorla önde tamamlanması ile sona erdi. Müsabaka süresince üstünlüğü koruyan Arda Vekiloğlu’nun ekibi, oyunu da 75-57 skorla kazanan taraf oldu.

Müsabakanın Kadroları

Petkimspor: Hakan Yapar, Yancy Deringer Gates, Patrick Ronald Rembert, Yiğitcan Turna, Recep Doğrusöz, Şahin Ekmen ve Cemal Nalga

Konyaspor: Mıtchell Douglas, Wlbekin, Trey Samuel Porter, Alp Karahan, Bekay Siniroğlu, Osman Gökhab Şirin, İbrahim Yıldırım, Tufan Önen ve Azizcan Özdemir