İttifak Holding Konyaspor Kulübü Milli Dayanışma Kampanyasına Bağış Yaptı

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada olumsuz etkilerini göstermeye devam ediyor. Bu süreçte özellikle mali bakımdan sıkıntı yaşayan ülkelerden biri de Türkiye. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na ise spor kulüplerinden bağışlar geliyor.

701 Bin 922 TL Bağış Hesaba Yatırıldı

Süper Lig ekiplerinden olan İttifak Holding Konyaspor Kulübü de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası için bağışta bulundu. Toplamda 701 bin 922 liralık destekte bulunan yeşil beyazlı kulüp, dar gelirli ailelere de böylelikle yardım etmeyi amaçladı.

Konuya ilişkin açıklama yapan İttifak Holding Konyaspor Kulübü, yevmiye ile geçimini devam ettiren kesimlerin başta olduğu, yeni tip koronavirüs salgını gereği alınan tedbirlerce mağdur duruma düşen dar gelirli vatandaşlara ilave destek sağlamak adına başlatılan Biz Bize Yeteriz Türkiyem Milli Dayanışma Kampanyası’na kulüp olarak katılım sağlandığını bildirdi.

Bu bağlamda Kulüp Başkanı Hilmi Kulluk, Yönetim Kurulu Üyeleri, Teknik Heyet, futbolcular, çalışanlar ve tüm Konyaspor ailesi tarafından 701 bin 922 TL toplandığını ve belirtilen hesaplara yatırıldığını bildiren kulüp, zor günlerin birlik ve dayanışma içerisinde aşılacağına da yürekten inandıklarını yapmış oldukları açıklamada belirtti.