Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz Liglerin Durumuna Dair Konuştu

Süper Lig ekibi İttifak Holding Konyaspor Futbol A Takım Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, gündeme ilişkin açıklama yaptı. Liglere dair çok sayıda senaryo yapıldığını belirten teknik isim, şartlar ne olursa olsun ligi tamamlamayı düşündüklerini belirtti.

Koronavirüs gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, tarih istedi. Ligin her koşulda tamamlanması söz konusu bir durum ise, kulüplere net bir tarih verilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Verilecek net tarihe göre hazırlık yapacaklarını belirten teknik adam, kararın da Bilim Kurulu ile alınması gerektiğini belirtti.

Ligin başlamasına ilişkin olarak öncelikli kararı Bilim Kurulu’nun vermesi gerektiğini ifade eden teknik adam, onların her şeyi gözlemlediğine de dikkat çekti.

Evdeki İdmanlar Çok Verimli Değil

Duruma ilişkin çok fazla senaryonun olduğunu da ekleyen Bülent Korkmaz, bunlardan birinin de tek şehirde maçların yapılmasına yönelik olduğunu ekledi. Tüm takımların bir yerde toplanarak haftada 2 maç yapılacak şekilde hızlandırılmış lig senaryosuna değindi. Fakat bir yandan da belirsizliğin devam ettiğinin altını çizen hoca, maçların öncesinde bir hazırlanma sürecinin olduğuna da değindi.

Bu dönemde izolasyon sebebiyle oyuncuların antrenmanlarını bireysel olarak evlerinde yaptığını ekleyen hoca, futbolun ise sahada idman yapmak olduğunu vurguladı. Sahada idmanın, koşmanın ve taktiğin her zaman farklı olduğunu söyleyen Korkmaz, evdeki idmanların da çok verimli olmayacağını ifade etti.