Bülent Korkmaz Gündeme İlişkin Önemli Açıklamalar Yaptı

İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, yeni tip koronavirüs gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Salgının Türkiye’de ki futbola olan etkisini de değerlendiren tecrübeli teknik adam, her şeyin para, pul, şöhret olmayacağını söyledi.

İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin konuştu. Hastalık sebebiyle liglere süresiz olarak ara verilmişti. TFF ise konuya ilişkin açıklama yaparak, maçların en erken Haziran ayının başında olabileceğini ifade etti. Buna ilişkin yorum yapan teknik adam, UEFA’nın bir şeye karar vermesi için Bilim Kurulu’na danışması gerektiğine dikkat çekti. TFF’nin ise kendilerine danıştığını düşündüğünü ifade ederek, tarih vermenin doğru olmadığını da ekledi.

UEFA’nın Alacağı Karar Çok Önemli

Sürecin ilerlemesine ilişkin teknik adamların da fikirlerinin alınması gerektiğine dikkat çeken Bülent Korkmaz, psikolojinin de etkisini özellikle vurguladı.

Hoca, Futbol Federasyonu’nun bu süreçte alınacak kararı sadece yönetici ve kulüp başkanlarına sorduğunu da ifade etti. Fakat hakemin, teknik direktörün, futbolcuların da alınacak kararda söz hakkı olması gerektiğini söyledi.

Sahada olanlara ilişkin kararda, sahada çalışanların söz hakkı olmasına değinen çalıştırıcı, alınacak kararda TFF’nin UEFA’ya göre hareket ettiğini belirtti. Bu yüzden de UEFA’nın alacağı kararın son derece önemli olduğunun da altını çizdi.