İttifak Holding Konyaspor Topa Sahip Olamıyor

İttifak Holding Konyaspor Futbol A Takımı, 26 haftalık lig sürecinde topa sahip olma anlamında ciddi sıkıntı yaşıyor. Takım hem iç sahada hem de dış sahada %50’nin altında bir orana sahip.

26 haftalık lig geçmişinde İttifak Holding Konyaspor ekibi, topa sahip olmakta son derece zorlanıyor. Gerek iç sahada gerekse de deplasmanda ise istatistikler %50’nin altını gösteriyor. Sezon sürecinde evinde neredeyse galibiyet yaşamayan yeşil beyazlılar, deplasmanda da aynı sorunu yaşıyor.

Anadolu Kartalı’nın kendi evinde topa sahip olma oranı ise %47,8 olarak belirlendi. İç sahada 13 kez maça çıkan yeşil beyazlılar, maçlarda yalnızca 2 kez galip geldi. Diğer maçlarda ise 6 beraberlik ve 5 de mağlubiyet aldılar.

Dış Sahada Daha İyi

Rakiplerine karşı topa sahip olma anlamında sıkıntı yaşayan Konya ekibi, Süper Lig’de de şimdiye kadar en az puanı toplayan takım.

En fazla puanı deplasman maçlarında kazanan takımın, dış sahadaki topa sahip olma oranı ise %48,9 olarak hesaplandı. İç ve dış saha toplamında ise yeşil beyazlıların istatistikleri %48.1 olarak kayıtlara geçti.

Deplasmanda da 13 kez maça çıkan takım bunlarda da 3 galibiyet, 5 beraberlik ve 5 de yenilgi aldı.