Konyaspor Futbol A Takımı’na Sokağa Çıkma Yasağı

Yeni tip koronavirüs salgını Türkiye’de de etkisini göstermeye devam ediyor. Bu süreçte her geçen gün ise alınan tedbirler artırılıyor. Yeni alınan bir karara göre de 20 yaş ve altında olan kişilerin dışarı çıkmasının yasaklanmış olduğu bildirildi.

Söz konusu salgınla beraber tüm ligler süresiz olarak askıya alınmıştı. Bu süreçte ise sporcular, toplu antrenmanlarını gerçekleştiremiyorlardı. Toplu idmanların gerçekleştirilemediği dönemde ise oyuncular kendilerine verilen programları bireysel olarak evlerinde yapıyorlardı.

Konyaspor Ekibinden 3 İsim Sokağa Çıkamayacak

Salgına yönelik alınan tedbir gereği kararlardan yeni ise 20 yaş ve altının sokağa çıkmasının yasaklanmış olması oldu. Bu durumdan etkilenen spor kulüpleri de oldu.

Süper Lig ekiplerinden olan İttifak Holding Konyaspor Futbol A Takımı içerisinde 20 yaş altında bulunan 3 sporcunun olması, oyuncuların dışarı çıkmasının yasaklanmasını da beraberinde getirdi. Bu anlamda yeşil beyazlı ekipte Ali Karakaya, Şener Kaya ve Ozan Can Oruç alınan yasak sebebiyle sokağa çıkamayacak.

İttifak Holding Konyaspor ekibinde altyapıdan yetişen bazı isimler, bu süreçte sokağa çıkma yasağı içerisinde kaldı. Söz konusu yasak kapsamında olan isimler ise 2002 doğumlu Ali Karakaya, 2003 doğumlu Şener Kaya ve 2000 doğumlu kaleci Ozan Can Oruç oldu.