Konyaspor Jesse Sekidika’yı Kadrosuna Görmeye Niyetli

Gelecek sezon hazırlıklarına sıkı bir şekilde devam eden spor kulüpleri, kadrolarını daha da sağlam hale getirme çalışmalarına devam ediyor. Koronavirüs salgını sebebiyle ertelenen maçların eksiğini kapatmak isteyen kulüpler, bir yandan da önümüzdeki sezonda şampiyonluğa oynamak için çaba sarf ediyorlar.

Süper Lig’de mücadele eden Galatasaray yönetimi, devre arası transfer döneminde takımına dahil ettiği Jesse Sekidika için art arda talip almaya devam ediyor. Fakat başarılı futbolcunun en ciddi takipçisi ise İttifak Holding Konyaspor oldu.

Sarı kırmızılı takımda forma terleten Jesse Sekidika, ara transfer dönemi sürecinde Eskişehirspor ekibinde, Galatasaray’ın kadrosuna dahil edilmişti. 23 yaşındaki sporcunun ise gelecek sezonda Süper Lig ekibine kiralanması için yönetim harekete geçmeye hazırlanıyor.

Cimbom Düşünme Sürecinde

Oyuncunun bir Süper Lig takımında kendini daha iyi geliştirebilmesi ve bir yandan da kulübe getirisi olması sebebiyle, sarı kırmızılı yönetim kiralık gönderilecekler listesinde Sekidika’yı tutuyor.

Nijeryalı futbolcu için ise bu dönemde en ciddi talip İttifak Holding Konyaspor oldu. Sporcunun kiralık olarak yeşil beyazlı kadroya dahil edilmesi için sarı kırmızılı ekiple görüşmelere başlayan Konyaspor, transfer konusunda da ısrarını sürdürmeye devam ediyor.

Bu süreçte aslanlarla anlaşma varmak isteyen Konya ekibinin teklifi ise, Galatasaray yönetiminde süzgeçten geçiriliyor. Sporcu için en doğru kararın verilmesi bekleniyor.

Güncel Yazılar