İttifak Holding Konyaspor’da Kritik Süreç

Süper Lig’de mücadele eden ve potada kalmak için uğraşan İttifak Holding Konyaspor ekibi için kritik süreç başlıyor. Yeşil beyazlı takımın tecrübeli Teknik Direktörü Bülent Korkmaz ise bu döneme ilişkin özel uyarılarda bulunmaya başladı. Takımda sarı kart sınırında bulunan isimleri uyaran teknik adam, bir yandan da yoğun bir tempo ile maç hazırlıklarına devam ediyor.

 

Süper Lig’de 2019-2020 sezonunun en şanssız ekiplerinden biri de İttifak Holding Konyaspor oldu. Sezon sürecinde adeta galibiyet sevincine hasret kalan Konya temsilcisi ekip, kalan 8 haftalık dönemde ise potadan düşme endişesi ile karşı karşıya bir durum yaşıyor.

 

Mücadelelerinde kendi evinde dahi deplasman stresi yaşayan Konyaspor ekibinde, tek sorun mağlubiyetler de değil.

 

Koronavirüs salgını sebebiyle lige verilen zorunlu ara döneminin ardından Süper Lig mücadelelerin 12 Haziran itibariyle kaldığı yerden devam edecek. Fakat kalan 8 haftalık süreçte ciddi anlamda galibiyete ihtiyacı bulunan Konya ekibinde, sarı kart sınırında bulunan çok sayıda oyuncu da var.

 

Takımın tecrübeli Teknik Direktörü Bülent Korkmaz da bu dönemde sınırda bulunan oyuncuları için özel bir uyarıda bulundu.

 

Ömer Ali Ve Skubic Yok

 

Edinilen bilgilere göre takımda Ferhat, Jevtovic, Jonsson ve Hadziahmetovic eğer sarı kart görürlerse, Sivas maçında yer alamayacaklar.

 

Gençlerbirliği ekibine konuk olacak Konya ekibinde, ayrıca Ömer Ali ve Skubic de ceza nedeniyle bu hafta forma giyemeyecekler.

Güncel Yazılar