Koronavirüs İttifak Holding Konyaspor’u Vurdu

Süper Lig’de mücadele eden İttifak Holding Konyaspor, koronavirüs salgını nedeniyle en fazla değer kaybı yaşayan kulüp oldu. Lige ara verilmeden önce piyasa değeri 23.38 milyon Euro olan yeşil beyazlı kulübün değeri, 17.13 milyon Euro’ya düştü.

Koronavirüs salgını, tüm dünyada spor faaliyetlerini durma noktasına getirdi. Futbol sektörünü ciddi boyutta etkileyen bu süreçte, Süper Lig’te ise ciddi bir değer kaybı yaşandığı öğrenildi.

Yaklaşık olarak 3 ay liglere ara verilmesinin sonucunda, futbol sektörünce ciddi bir ekonomik sorun ortaya çıktı. Süper Lig’in toplam kulüp değeri 15 Mart itibariyle 685. 387 milyon Euro olurken, şimdilerde ise bu rakam %19.2 oranında geriledi ve 553.73 milyon Euro’ya düştü.

Süper Lig ekipleri arasında en fazla değer kaybı yaşan kulüp ise 18 takım içerisinde İttifak Holding Konyaspor Kulübü oldu.

İkinci Kulüp Ankaragücü Oldu

Salgın öncesinde yeşil beyazlı kulübün değeri 23.88 milyon Euro olurken, salgının ardından ise bu rakam 17.13 milyon Euro’ya gerilemiş oldu. Yüzde hesabına göre ise Konya temsilcisi kulübündeki %28.3 düşüşün ardından en fazla etkilenen diğer bir kulüp ise MKE Ankaragücü oldu.

Konyaspor’un ardından en fazla değer kaybeden Ankaragücü Kulübü’nün düşüş yüzdesinin de %27.5 olduğu hesaplandı.

Güncel Yazılar