İttifak Holding Konyaspor Ücret İndirimine Gidebilir

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada sağlık sektörünün yanı sıra ekonominin de çökmesine neden oldu. Spor faaliyetlerinin de durma noktasına geldiği süreçte, spor kulüpleri ise transferlerde ciddi bir mali kriz yaşıyor. Kasalar adeta boş olduğu için dert yanılırken, yönetimler, yüksek maliyetli oyuncularını gözden çıkarmaya çoktan hazır duruma geldi.

Tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs pandemisi, spor kulüplerinin de ciddi bir ekonomik kriz ile karşı karşıya gelmesine neden oldu. Bu süreçte hem oyunların oynanması hem seyirci gelirinin olmaması hem de ligin kalan maçlarının ne olacağı düşüncesi ciddi bir krize neden oluyor.

Kasaların boş olmasından şikayet edilen günlerde, dünyanın en büyük takımları dahi, sporcularına maaş indirimi talebinde bulunuyor.

Kulüplerden Ortak Karar İsteniyor

Süper Lig’de mücadele eden İttifak Holding Konyaspor Kulübü ise, henüz bu tarz bir indirim ücretinde bulunmadığına yönelik açıklama yapmıştı.

Yeşil beyazlı takımın Teknik Direktörü Bülent Korkmaz tarafından yapılan açıklamada, maaş indirmeye yönelik kulüplerin ortak bir karar alması için teklifte bulunmuştu.

İttifak Holding Konyaspor Kulübü, bu süreçte ortak karar alınmasını her ne bekliyor olsa da, Bülent Korkmaz fedakarlık bakımında hazır olduklarını da sık sık dile getirmeye devam ediyor.