İttifak Holding Konyaspor’da Antrenmanlara 3 Gün Ara

Koronavirüs salgını sürecinde toplu antrenmanlara tedbir gereği ara verilmişti. Salgının kontrol altına alınmasının ardından ise spor kulüpleri antrenmanlarına başladı.

Süper Lig ekibi İttifak Holding Konyaspor ekibi ise, önceki hafta Salı günü itibariyle gruplara ayrılarak antrenmanlara başlamıştır. Fakat 30 büyükşehirde uygulanan sokağa çıkma yasağı sebebiyle yeşil beyazlı takım, antrenmanlarına 3 günlük ara vermek zorunda kaldı.

İttifak Holding Konyaspor ekibi oyuncularının 3 günlük verilen zorunlu arada ise, evlerindeki bireysel çalışmalara devam edileceği öğrenildi.

Önceki hafta Salı günü çalışmalara başlayan yeşil beyazlılarda, Konya’da bulunan 16 oyuncu ile istekli bir saha çalışması başlamıştı.

Karar Sonrası Takvim Netleşicek

3’erli ve 4’erli gruplar şeklinde sosyal mesafe kurallarına uyum sağlanarak gerçekleştirilen antrenmanlara ise 3 günlük ara vermek zorunda kalındı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 30 Büyükşehir’de uygulanacak olan 3 günlük sokağa çıkma yasağı sebebiyle, yeşil beyazlı sporcular antrenmanlarını bugün ve hafta sonu yapamayacak.

Verilen bu zorunlu kısa aranın sonrasında ise Konyaspor ekibi Pazartesi günü itibariyle idmanlarına tekrardan başlamış olacak. Verilen ara sebebiyle antrenmanlarını sahada yapamayacak olan Konyaspor ekibi, kendilerine verilen bireysel programları evlerinde yapmaya devam edecekler.

Öte yandan bugün yapılacağı düşünülen toplantı neticesinde, Teknik Direktör Bülent Korkmaz ve ekibi alınacak karara göre kamp ve idman programını netleştirecek.