İttifak Holding Konyaspor Saha Çalışmalarına 16 Kişiyle Başladı

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm ligler süresiz olarak askıya alınmıştı. Bu süreçte antrenmanları takım halinde yapılamadığı için, oyuncular bireysel olarak evlerinde çalışmalarını sürdürüyorlardı.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelen açıklamayla liglerin 12 Haziran itibariyle başlayacağı belirtilince, kulüpler de saha çalışmalarına başladılar.

Süper Lig ekiplerinden olan İttifak Holding Konyaspor ekibi de önceki hafta sahadaki çalışmalarına başlama kararı almıştı. 3’erli ve 4’erli grup idmanları şeklinde yapılan hazırlıklara ise toplamda 16 futbolcu katılım sağlayabildi.

Konya dışında bulunan sporcular evlerindeki çalışmalarına devam ederken, yeşil beyazlılar tüm zorlu koşullara rağmen çalışmalarına devam etmeyi sürdürüyor.

Sosyal mesafe kuralına uyularak yapılan idmanlarda, zorunluluk ise söz konusu değil. Bu durumda da isteyen sporcuların sahadaki çalışmalarına katılması istemeyenlerin de evlerinde bireysel çalışması belirtiliyor.

Toplu İdmanlar Mayıs Ayının İlk Haftası

Takımının başına Pazartesi günü gelen Teknik Direktör Bülent Korkmaz da, bu süreçte grup antrenmanları için futbolcularına özel olarak bir program hazırladı.

Sahada gereken tüm tedbirlerin alındığı antrenman çalışmaları, hafta boyu sürecekken, yeşil beyazlı sporculara ise hafta sonu için izin verileceği öğrenildi.

İttifak Holding Konyaspor ekinin toplu idmanlarının ise Mayıs ayının ilk haftasında yapılacağı planlanıyor. Konuya ilişkin yeşil beyazlı teknik heyet ve yöneticiler, Türkiye Futbol Federasyonu ve Bilim Kurulu ile pazartesi günü yapılacak toplantının kararını bekliyor.