1922 Konyaspor Ekibi Yeşil Sahalara Dönüş Yapıyor

TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden olan 1922 Konyaspor, sosyal mesafe kurallarına uyum sağlayarak antrenmana başlayacaklar.

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle süresiz olarak askıya alınan liglerin ne zaman başlayacağına ilişkin henüz net bir açıklama yapılmadı. Fakat Türkiye Futbol Federasyonu maçların 12 Haziran haftasında başlayabileceğine ilişkin ön görüsünü paylaştı.

Antrenmanlara korona sebebiyle 19 Mart’tan bu yana ara veren spor kulüpleri de, yavaş yavaş çalışmalara başladı. Karantina sürecinde evlerinde bireysel olarak antrenmanlarını yapan sporcular, artık sosyal mesafe kurallarına uyum sağlayarak saha çalışmalarını gerçekleştirebilecekler.

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden 1922 Konyaspor ekibi de, bu sürece uyum sağlayanlar arasında yer aldı.

Yeşil beyazlı futbolcular, lige dönüş için hazırlıklara başlama kararı alındığı bildirildi. Liglerde çok sayıda spor kulüpleri, sosyal mesafe ve hijyen koşullarına uyarak antrenmanları başlatmıştı.

Bu Hafta İçerisinde Antrenmanlara Başlanacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 19 Mart’ta alınan karar gereği tüm ligler süresiz olarak askıya alınmıştı. Maçların ne olacağı büyük bir merak konusu olurken, bu süreçte oyuncular da bireysel çalışmalarını evlerindeki imkanlar dahilinde gerçekleştirdi.

Haziran’ın ikinci haftasında başlaması ön görülen ligler için ise hazırlıklar yavaş yavaş başlıyor. 1922 Konyaspor ekibinin de futbolculara bu anlamda çağrıda bulunduğu öğrenildi. Yeşil beyazlı yönetim takımı bu hafta içerisinde antrenmanlara başlatmayı hedefliyor.