İttifak Holding Konyaspor Antrenmana Çıktı

Koronavirüs salgını sebebiyle durumdan etkilenen spor dünyası, yavaş yavaş kendine gelmek için adım atmaya başladı. Süper Lig ekiplerinden olan İttifak Holding Konyaspor da antrenmanlarına gruplar halinde devam ediyor.

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını, özellikle spor dünyasını ciddi anlamda etkiledi. Bu süreçte Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından da liglerin süresiz olarak askıya alınmasına karar verildi. Bu dönemde takımlar da antrenmanlarını ekip halinde yapamadılar.

 

Herkesin evlerinde bireysel olarak antrenman yaptığı günler ise, yavaş yavaş aralanmaya başladı. Türkiye’de koronavirüs salgınının kontrol altına alınması ve liglerin 12 Haziran haftası başlayabilme ihtimali takımları harekete geçirdi.

 

Süper Lig’de mücadele eden İttifak Holding Konyaspor da gruplar halinde çalışmalarına başlayarak sahalara indi.

 

Koşu, Isınma Ve Şut

 

Bireysel olarak çalışmalarını evlerinde yapan yeşil beyazlı sporcular, sahaya kavuşmanın keyfini çıkarırken, kalan maçlarda galibiyet almak için de kondisyon çalışmalarını eksik etmediler.

 

Kayacık Tesisleri’nde gerçekleşen idmanın gözetiminde takımın Teknik Direktörü Bülent Korkmaz yer aldı. Ayrıca yardımcı antrenörler de antrenmanın yönetiminde idi.

 

Sosyal mesafe kurallarına dikkat edilen antrenman, koşu ve ısınma hareketleriyle başlayarak, şut çalışması ile de tamamlandı.