İttifak Holding Konyaspor Antrenmanlara Devam Ediyor

Koronavirüs salgını sebebiyle 19 Mart tarihinde ara verilen liglerin başlayacağı tarih bugün itibariyle duyuruldu. Türkiye Futbol Federasyonu futbol liglerinin 12 Haziran itibariyle başlayabileceği bilgisini paylaştı.

Önceki haftalarda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ön görülen 12 Haziran tarihine göre hazırlıklara başlayan İttifak Holding Konyaspor ekibi de antrenman çalışmalarına başladı.

Liglerin askıya alındığı tarihten bu yana antrenman çalışmalarını bireysel olarak evlerinde sürdüren sporcular, artık sahalara döndü.

Süper Lig’de mücadele eden ve ligden düşme konusunda ciddi bir tehlikede bulunan Konya temsilcisi de, maçlara sıkı bir hazırlık sürecine girdi.

İki Grup Halinde Çalışma

Uzun dönemden beri antrenmanlarını evlerde yapabilen fakat bunun yetersizliğinden dolayı strese giren futbolcular da, artık yeşil sahalarda topla bir araya geldi.

İttifak Holding Konyaspor ekibi de, hem sabah hem de akşam saatlerinde olmak üzere iki farklı grupla antrenman çalışmalarına devam ediyor.

Tedbir gereği iki gruba bölünen idman, Kayacık Tesisleri’nde tecrübeli Teknik Direktör Bülent Korkmaz gözetiminde yapıldı. Ayrıca çalışmalara yeşil beyazlı takımın antrenörleri ve yönetimdeki isimler de katıldı.

Maç hazırlıklarının olduğu süreçte özellikle de sosyal mesafe kuralları ve hijyene önem veriliyor. Koşu ve ısınma hareketleri ile başlayan idmanda, denge ve kuvvet çalışması da yapıldı.