İttifak Holding Konyaspor Menajerlerine Ödeme Yaptı

Türkiye Futbol Federasyonu, tüm profesyonel ligler için Şubat ayının sonu itibariyle menajerlere ödeme yapıldığını açıkladı. Bu kapsamda İttifak Holding Konyaspor Kulübü’nün de menajerlere toplamda 54 bin lira ödeme yaptığı öğrenildi.

Koronavirüs salgını nedeniyle verilen ara sürecinde, Türkiye’de futbol liglerine 3 ay kadar bir ara verildi. Bu süreçte ise maaş ödemelerinde gecikme yaşandı.

Türkiye Futbol Federasyonu, tüm profesyonel liglerde Şubat ayı sonu itibariyle menajerlere ödeme yapıldığını da resmen duyurdu. Süper Lig’de mücadele eden İttifak Holding Konyaspor Kulübü de, menajerlerine de toplamda 54 bin liralık ödeme yaptı. Ödeme listesinde ilk sırada yer alan kulüp ise Galatasaray Spor Kulübü oldu.

FIFA’da yer alan açıklamalardaki rakamlara göre Galatasaray menajerlerine toplamda 262 bin TL,3 milyon 330 bin 112 avro ödeme yaptı. Listede yer alan fiyat bilgilerine göre Fenerbahçe 609 bin TL, 2 milyon 128 bin 408 avro, Trabzonspor ise 258 bin 510 lira, 660 bin avro ödeme yaptı.

54 Bin TL Ödeme Yapıldı

Konyaspor ekibi de yeşil beyazlı takımın menajerlerine 54 bin lira ödedi.

Ödemelerin Şubat ayının sonu itibariyle yapıldığına dikkat çekilirken, duyurunun Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılması da ciddiyeti gösterdi.

Güncel Yazılar