Güven Öten Kalan Lig Sürecinin Değerlendirmesini Yaptı

Süper Lig’de mücadele eden İttifak Holding Konyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Güven Öten, ligin durumuna ilişkin konuştu. Ligin bitimine kalan son 5 haftada telafisi olmayan maçlar dönemine girildiğinin de hatırlatmasını yaptı.

Süper Lig’de 30’uncu hafta mücadelesi için hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken, İttifak Holding Konyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Güven Öten açıklama yaptı. Ligin sona ermesine 5 hafta kaldığını belirterek, telafisi olmayan maçlar dönemine girildiğinin de altını çizdi.

Bu süreçte kaybedilecek veya kazanılacak her puanın hem şampiyonluk yarışı için hem de bir alt lige düşme hususunda da büyük bir öneme sahip olduğunu ekledi.

Söz konusu durumda, futbolcuların girmiş olduğu her pozisyonda da ortaya konulan mücadelenin önemine özellikle değindi.

Performansın yanı sıra, çalınacak her düdüğün ve verilecek her kararın da ayrıca büyük bir vicdani sorumluluğu beraberinde getirdiğini ifade etti.

Hakem Kararlarında Tutarsızlık Var

Güven Öten, kulüp olarak kendi hatalarının ve performanslarının de değerlendirmelerini kendi içlerinde yapılacağını belirtti. Özellikle de hakemlerin skoru doğrudan etkileyecek hatalı kararları yalnızca kendileri değil, mücadelenin içindeki tüm takımların da kaderini belirleyeceğine vurgu yaptı.

Öte yandan hakemlerin mücadele sırasında verdiği pozisyonları da eleştiren basın sözcüsü, birbirinin aynı pozisyonlarda farklı kararlar çıktığına dikkat çekti. Kimi maçta  hakemin kırmızı kart verdiğini kiminin ise aynı pozisyonda sarı kart gösterdiğini ifade etti.

Güncel Yazılar