İttifak Holding Konyaspor İdmanlarına Devam Ediyor

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de uzun bir süre askıda kalan liglerin kararları birer birer açıklandı. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’in liglerin başlangıç tarihine ilişkin 12 Haziran tarihi vermesi üzerine ise takımlar antrenmanlara başladı.

Tüm dünyada etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgını, spor faaliyetlerinde de beraberinde çok fazla değişikliğe neden oldu. Futbol liglerine ilişkin her ne kadar 12 Haziran’da başlama tarihi belirlenmiş olsa da, sporcular artık eski antrenmanlarından uzaklaştı.

Salgına yönelik tedbirler kapsamında gerçekleştirilen idmanlar, son derece temkinli ve dikkatli bir şekilde gerçekleşmeye ise devam ediyor. Süper Lig’de kalan 8 haftanın hesabını yapan takımlardan biri ise bu anlamda İttifak Holding Konyaspor.

Düşme Potası Sıkıntısı

Konya temsilcisi ekip, bir yandan kalan maçlarında galibiyeti hedef edinirken, bir yandan da küme düşme sıkıntısı ile karşı karşıya kalmış durumda.

Düşme potasında yer alan İttifak Holding Konyaspor ekibi, bu bağlamda da temkinli bir şekilde hazırlıklarını sürdürmeye devam ediyor.

Teknik Direktör Bülent Korkmaz gözetiminde Kayacık Tesisleri’nde gerçekleştirilen son idmana ise yeşil beyazlılar koşu ve ısınma hareketleriyle başladılar.

Antrenmanların bilgilerine ilişkin sık sık resmi internet sitesi üzerinden bilgilendirme yapan Konyaspor Kulübü, çalışmalarını ise gruplar halinde sürdürmeye devam ettiklerini bildirdiler. Pas ve şut çalışması ile sona eren yeşil beyazlı ekip, çalışmalarına devam etmeyi planlıyor.

Güncel Yazılar