İttifak Holding Konyaspor Hazırlanmaya Devam Ediyor

Süper Lig’de mücadele eden İttifak Holding Konyaspor ekibi, maç hazırlıklarına yoğun bir tempo ile devam ediyor. Uzun süredir toplu çalışma yapamayan yeşil beyazlılar, yeşil sahaya kavuşmanın keyfini çıkarıyor.

Yeni tip koronavirüs, Türkiye’de de spor dünyasını durma noktasına getiren durumlardan biri oldu. 19 Mart 2020 itibariyle Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından alınan karar gereği, tüm ligler süresiz olarak askıya alınmıştı. Maçların ne zaman başlayacağına dair net açıklama ise büyük bir merakla bekleniyordu.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, beklenen açıklamayı ise sonunda yaptı. Liglerin başlangıcının 12 Haziran günü olacağını belirten Nihat Özdemir’in açıklamasının ardından ise spor kulüpleri antrenmanlarına başladı.

Dezenfekte Kabini İle Giriş

Süper Lig’de mücadele eden İttifak Holding Konyaspor ekibi, hazırlıklarına Kayacık Tesisleri’nde başladı.

Konuya ilişkin açıklama ise yeşil beyazlı kulüpten resmi açıklama geldi. Kayacık Tesisleri’nde takımın Teknik Direktörü Bülent Korkmaz gözetiminde gerçekleştirilen idmanda, salgına dair tedbirler de alındı. Bu çerçevede sosyal mesafe kurallarına uyum gösterilmeye özen gösterildi. Antrenman, koşu ve ısınma hareketleriyle başladı ve pas çalışmaları ile de devam etti.

Toplu oyunlarla tamamlanan çalışmalar Kayacık Tesisleri’nde yapılmaya devam edilecek. Öte yandan tesislerin ana giriş kapısında yer alan dezenfekte kabini, sporcuların tesislere girmeden önce temizlenmesini sağlayacak.