İttifak Holding Konyaspor Kulübü’nden Test Sonucu Açıklaması

Koronavirüs salgını sebebiyle tüm ligler 19 Mart itibariyle askıya alınmıştı. Maçların ise 12 Haziran itibariyle başlayacağına ilişkin açıklama geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, liglerin 12 Haziran itibariyle başlayacağına ilişkin açıklamasını yaptı. Bu açıklama üzerine spor kulüpleri de antrenmanlarına yoğun bir program ile başladı.

Süper Lig’de mücadele eden İttifak Holding Konyaspor Kulübü de antrenman yapmadan önce teknik ekibe ve futbolculara Kovid-19 testi yaptırmaya karar verdi. Yeşil beyazlı kulüp, yapılan testlerin sonucunu da dün itibariyle açıkladı.

Tüm Sonuçlar Negatif

Süper Lig’de mücadele eden İttifak Holding Konyaspor Kulübü, yapılan testlerin açıklamasını resmi internet sitesi üzerinden açıklayarak hepsinin negatif olduğunu duyurdu.

Yeşil beyazlı kulüp tarafından yapılan açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu’nun yayımlamış olduğu protokol kapsamında harekete geçildiği belirtildi. Futbola Geri Dönüş Öneri Protokolü çerçevesinde A takım futbolcularının, teknik heyetin, destek ekibinin ve yöneticilere Kovid-19 testi yapıldığı vurgulandı.

İttifak Holding Konyaspor resmi sitesinde yayınlanan açıklamada, dün Kayacık Tesisleri’nde yapılan koronavirüs testlerine değinildi. Sonucun büyük bir merakla beklendiği süreçte teknik heyete, yöneticilere, futbolculara, destek ekiplerine ve kulüp personeline yönelik yapılan koronavirüs testlerinin sonuçlarının negatif çıktığı belirtildi. Bu sonuç ile yeşil beyazlı kulüpte bir rahatlatamaya da neden oldu.