İttifak Holding Konyaspor Gol Sorununu Çözdü

 

Süper Lig’de kalmak için mücadele veren İttifak Holding Konyaspor Kulübü, uzun bir süredir gol atma konusunda sıkıntı yaşıyordu. Gol sorununu gidermek için binbir türlü yol deneyen yeşil beyazlılar, orta saha oyuncuları ile bu sorunun üstesinden geldi.

Süper Lig’de mücadele eden İttifak Holding Konyaspor Kulübü, gelecek sezonda ligde kalmak için büyük bir uğraş içerisine girdi.

Ligde küme düşme sorunu ile karşı karşıya kalan İttifak Holding Konyaspor Kulübü, bu sezon özellikle de gol anlamında sorun yaşadı. Bu sıkıntının üstesinden gelmek için ise büyük bir uğraş içerisine giren yeşil beyazlı kulüp, bu sorunun üstesinden ise orta saha oyuncuları ile geldi.

İlk Sırada Farouk Miya

Bu sezon 33 puanla 14’üncü sırada bulunan Konyaspor ekibi, ligin ayrıca en gol atan 2 takımından da biri konumunda yer aldı. 30 golün yarısından fazlasını orta saha oyuncuları ile bulan yeşil beyazlılarda en büyük katkı ise Farouk Miya oldu.

Toplam 30 golün 8’ine katkı yapan Farouk Miya’nın ardından ise, Bosna Hersekli Deni Milosevic 5 takımla geldi.

Öte yandan kulüpte forma giyen ve orta saha mevkide top koşturan oyunculardan Ömer Ali Şahiner 4 gole adını yazdırırken, Marko Jevtovic 3 gol başarısı gösterdi.

Lige 1’er gol katkıda bulunan isimler ise Levan Shengelia, Jens Jonsson ve Amir Hadziahmetovic oldu.

Güncel Yazılar