İttifak Holding Konyaspor Bugün Tekrar Antrenmanlara Başladı

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle Bakanlık tarafından alınan karar gereği, tüm ligler süresiz olarak askıya alındı. Bu süreçte oyuncular takım halinde antrenmanlarına da tedbir gereği ara verdi. Antrenörler tarafından verilen programlara ise evlerinde bireysel olarak uyum sağlayan sporcular, formlarını bu şekilde korumak için ellerinden geleni yapmaya devam ediyorlar.

Süper Lig ekiplerinden İttifak Holding Konyaspor da bu süreçte çalışmalarını bireysel olarak evden sürdürmeye devam ediyor. Hafta sonunu dinlenerek geçiren yeşil beyazlı ekip, bugün ise evdeki bireysel antrenmanlarına tekrardan başlamış oldu.

Öte yandan hafta sonunda yaşanan sokağa çıkma yasağının devam etmemesi durumunda ise İttifak Holding Konyaspor ekibi, Kayacık Tesisleri’ni bireysel olarak kullanmaya da devam etmiş olacak.

Fiziksel Yeterlilik İçin 4 Hafta Gerekiyor

Duruma ilişkin öngörüler ise takım çalışmalarını Mayıs ayında başlayacağına ilişkin olarak devam ediyor. 20 Nisan tarihinde tekrardan kurmaylarla toplanacak olan yeşil beyazlı yönetim, idman programını da yine bu dönem için değerlendirmiş olacak.

Süper Lig için verilen süresiz aranın ardından ise yoğun bir idman programı ile karşı karşıya kalacak olan oyuncular, bu dönemde fiziksel yeterlilik için de hazırlanmaya başlayacak. Bunun için ise en az 4 haftanın olmasının gerektiği belirtiliyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan teknik adam Bülent Korkmaz da, ligin Haziran başında oynanmaya başlayacağına ilişkin söylemlerin doğru olmadığını ifade etti.