Konyaspor Basketbol Ekibi Tescil Fikrinden Yana Olduğunu Bildirdi

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm dünyada spor müsabakaları da süreçten olumsuz etkilendi. Bu dönemde süresiz olarak askıya alınan liglere ilişkin ise ne olacağına ilişkin federasyonlardan ise net bir açıklama yapılmadı.

Türkiye Basketbol Federasyonu da yine bu dönemde salgından etkilendi. Basketbol 1. Lig’de sezona da devam edilememesine ilişkin ne tür bir yöntem olacağına dair de görüşler soruldu.

Kulüplerin çoğu bu dönemde tescil durumunu önermiş olsa da, kulüp yetkilileri de görüşlerini yine bu dönemde yazılı olarak bildirdi.

Sürece ilişkin Konyaspor Basketbol ekibinin yetkilileri de ligin bu süreçte tescil edilmesine ilişkin görüşünü paylaştı.

Federasyonlar tarafından ligin tamamlanmasına ilişkin görüşler bulunsa da kulüpler, bu dönemde daha çok tescil edilmesi gerektiğini paylaşmaya devam ediyorlar.

Federasyon 30 Nisan’da Değerlendirme Yapacak

Bu süreçte ise Konyaspor Basketbol ekibi de yine tescil olması gerektiğini ifade ediyor. Bu anlamda yeşil beyazlı ekip güçlü bir kadro kurmuş ve lig sürecinde 12 galibiyete ve 12 yenilgiye imza atmıştı. Ligde de bu değerlendirme ile 9’uncu basamakta yer alan kulübün düşüncelerinin yanı sıra federasyonun da sürece ilişkin değerlendirmesine ilişkin bilgi geldi.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun bu dönemde, 30 Nisan gününde durumu tam anlamıyla değerlendirmesi bekleniyor.