Uğur Demirok’tan Gündeme İlişkin Önemli Açıklamalar Geldi

İttifak Holding Konyaspor ekibi oyuncularından Uğur Demirok, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Söz konusu sürecin çok değişik olduğunu söyleyen başarılı sporcu, futbolu çok özlediklerini de ifade etti.

 

İttifak Holding Konyaspor ekibinde forma giyen Uğur Demirok, bir yayın kanalına gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Futbolu çok özlediklerini söyleyen sporcu, futbolsuz hayatın sıkıcı olduğunu söylese de önemli olanın sağlık olduğuna dikkat çekti.

 

Evlerde çocuklarla beraber vakit geçirmeye çalıştıklarını ifade eden futbolcu, bireysel antrenmanlarını da evlerinde yaptıklarını ekledi. Günlerin bu şekilde geçtiğini söyleyen Demirok, ligin başlama hususunda da belirsizlik olduğunu ifade etti.

 

1 Aylık Bir Sürece İhtiyaç Olacak

 

Hem sezon başında hem de devre arasında hazırlık kampı yapmış olduklarını da ekleyen yeşil beyazlı oyuncu, tekrardan bir hazırlık maçı geçirmek zorunda olduklarını da ekledi. Evlerde ise yalnızca vücudun bireysel korumasının yapılabileceğine dikkat çekerek, futbolun sprint, sıçrama ve kuvvete dayalı bir spor olduğunu da söyledi.

 

Evde her ne kadar antrenman yapılmış olsa da, düzelmelerinin ise 1 ayı bulacağını vurgulayan sporcu, 20 günlük kamp sürecinin ardından maç haftası antrenmanları ile rutin bulunacağını ekledi. Bu durumun 1 hafta sürebileceği için de 30-35 günlük bir hazırlık dönemine ihtiyaç olacağının altını çizdi.

 

Bu dönemde tüm Türkiye’yi de evde kalmaya davet ederek, iki haftalık sürecin önemine değindi.