İttifak Holding Konyaspor Antrenmanda

Süper Lig’de mücadele eden İttifak Holding Konyaspor ekibi, koronavirüs pandemisi sebebiyle antrenmanlarına tedbirler dahilinde devam ediyor.

Süper Lig’de mücadele eden İttifak Holding Konyaspor ekibi, koronavirüs salgını nedeniyle idmanlarına tedbir dahilinde devam ediyor. Ramazan Bayramı izninin ardından tekrar antrenmanlarına başlayan yeşil beyazlılar, oynanmamış 8 haftalık mücadeleye hazırlık yapıyorlar.

Pandemi sebebiyle uzun bir süre belirsiz durumda bulunan liglerin, 12 Haziran itibariyle başlayacağı duyurulmuştu. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, gereken tüm tedbirlerin alınacağını da bu açıklamada belirtmişti.

Süper Lig’de mücadele veren ve düşme potasında bulunan Konya temsilcisi ekip de, kalan 8 haftaya büyük çaplı bir hazırlık içerisine girdi.

Farouk Miya Ayrı Çalıştı

Ramazan Bayramı tatilinden sonra tekrar antrenmanlara başlayan takımın antrenman bilgisine ilişkin haber de kulübün resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı. Kayacık Tesisleri’nde Teknik Direktör Bülent Korkmaz ve yardımcı antrenörler gözetiminde çalışan takım, idmana ise koşu ve ısınma hareketleri ile başladılar.

Maç hazırlıklarına pas ve şut çalışmaları ile devam eden yeşil beyazlılar, gruplara ayrılarak çabukluk ve koordinasyon çalışmaları ile de antrenmanlarını tamamladı.

Takımın file bekçileri olan Serkan Kırıntılı, Ertuğrul Taşkıran, Mücahit Atalay ve Ozan Can Oruç ise kaleci antrenörü Nezih Ali Boloğlu ile çalıştı.

Öte yandan Farouk Miya da takımdan ayrı fizyoterapist eşliğinde çalışmalarını sürdürdü.

Güncel Yazılar