Farouk Miya Konyaspor Taraftarını Korkuttu

Süper Lig’de mücadele eden İttifak Holding Konyaspor Kulübü’nün başarılı oyuncularından biri olan Farouk Miya, geçirmiş olduğu antrenman sonrasında ciddi bir endişe yaratmıştı. Uzun bir süre sahalardan uzak kalan sporcu, koronavirüs salgını nedeniyle liglere ara verilen dönemde ise iyileşmek için hayli fırsat buldu. Önceki gün gerçekleşen idmana da katılım göstermeyen futbolcunun, durumunun kötü olduğu düşüncesi ise yeşil beyazlı taraftarı endişeye sokmuştu. Fakat Miya’nın sağlık durumuna ilişkin merak edilen açıklama geldi ve durumunun iyi olduğu öğrenildi.

İttifak Holding Konyaspor ekibinde forma terleten başarılı sporcu Farouk Miya, geçirmiş olduğu sakatlığın ardından tüm taraftarı ve kulübü korkutmuştu. Sporcunun 3-4 ay sahalardan uzak kalacağına ilişkin görüşler ise art arda tekrarlanmıştı.

Endişe Verecek Sakatlığı Yok

Sakatlığının ardından uzun bir tedavi sürecinden geçen sporcu, liglerin oynandığı süreçte takımdan ayrı olarak fizyoterapisti ile bireysel olarak çalışmalarını sürdürüyordu. Koronavirüs salgını nedeniyle liglere ara verilmesinin ardından ise oyuncu kendine dinlenmek için ekstra fırsat bulmuş oldu.

Salgın sonrası liglerin 12 Haziran’da başlayacağının duyurulmasının sonrasında ise, antrenmanlara başlayan Konyaspor ekibinin önceki antrenmanında yer almayan Miya ise endişeye neden oldu.

Önceki gün gerçekleşen idmanda ise zorlama nedeniyle ağrı hissetmesi sebebiyle idmanı tamamlayamayan sporcunun ise endişeye neden olacak bir sakatlığının bulunmadığı bildirildi. 

Güncel Yazılar