Bülent Korkmaz Kamp Niteliğinde Hazırlık Yapıyor

Koronavirüs pandemisi nedeniyle lige ara verilen dönemde, spor kulüpleri takvimini liglerin başlangıç tarihi 12 Haziran’a çevirdi. Kampa dönüşmüş olan maç hazırlığı döneminde, Konyaspor ekibi de takım halinde kadro çalışma fırsatı yakaladı. Tecrübeli Teknik Direktör Bülent Korkmaz da, kendi planladığı oyun sistemini takıma oturtmaya çalışıyor. 2019-2020 sezonunun geriye kalan haftalarında olumsuz bir tablo seyreden yeşil beyazlılar, kalan 8 maça ise yeni bir Konyaspor olarak çıkmaya hazırlanacak.

Devre arasında Aykut Kocaman yerine Konyaspor ekibinin başına geçen Bülent Korkmaz, kısıtlı bir sürede kendi oyun düzenini takımına oturtmayı başaramamıştı. Bu sebeple de 1 aylık süresi elinde bulunan hocanın, kamp niteliğinde olacak süreci, kulübe fazladan başarı getirmiş olacak.

Çift Santrafor Kullanmayacak

Konyaspor ekibinde sakatlık geçiren oyuncuların da karantina sürecinde iyileşmeleri ile, yeşil beyazlılar ilk kez de tam kadro çalışma fırsatı bulmuş olacaklar. Tecrübeli teknik adam da bu dönemde iyi bir takım ortaya çıkarmayı hedefliyor.

Özgüveni yüksek olan, daha fazla hücuma çıkan ve savunmada daha etkili olan bir ekip hazırlığı yapan Bülent Korkmaz, çift santraforlu bir sistem de kullanmayacak.

51 yaşındaki teknik hoca, ayrıca yapmış olduğu açıklamalarda da zorunlu olmadığı sürece çift santraforlu bir sistem kullanmamış olacak.

Güncel Yazılar