Konyaspor Teknik Direktör İsmail Kartal’la Anlaştığını Duyurdu

Süper Lig’de mücadele eden İttifak Holding Konyaspor Kulübü’nde yeni sezon öncesi teknik direktör krizi yaşanmıştı. Transfer konusunda yeşil beyazlı ters düşen Bülent Korkmaz görevinden istifa etmiş ve takım açılış maçına günler kala hocasız kalmıştı. Teknik patron konusunda hızlı bir çalışma sürecine girişen kulüp, yeni hocayı duyurdu. Yeni sezonda Konya temsilcisi kulübü Teknik Direktör İsmail Kartal çalıştıracak.

Bülent Korkmaz’ın Süper Lig’in 2020-2021 sezonu açılış maçına günler kala transfer konusunda yönetimle ters düşmesi üzerine görevinden ayrılması, İttifak Holding Konyaspor Kulübü’nde kargaşaya neden oldu. Yeşil beyazlı takım elini çabuk tutarak en son Çaykur Rizespor ekibini çalıştıran İsmail Kartal ile anlaşmaya vardı.

İlk olarak genel kurul sürecinde başkan değişimi sebebiyle görevden ayrılacağını belirten Bülent Korkmaz, yönetimin aynı kalması sebebiyle görevine devam edeceğini belirtmişti. Fakat transferlerde yönetimle ters düştüğü  iddiasıyla görevinden resmen ayrılma kararı alarak istifa etti.

Camiaya Hayırlı Olsun

Yeni sezon daha başlamadan İttifak Holding Konyaspor Kulübü ile yollarını ayıran teknik adamın yerine ise çalışmalar hızlı gerçekleşti. En son Çaykur Rizespor ekibini çalıştıran teknik patron İsmail Kartal ile de anlaşıldığı duyuruldu.

Konuya ilişkin açıklama İttifak Holding Konyaspor Kulübü’nden geldi.

Teknik Direktör İsmail Kartal ile her konuda anlaşmanın sağlandığının belirtildiği sosyal medya açıklamasında, camiaya hayırlı olsun dileklerinde de bulunuldu.

Güncel Yazılar