Konyaspor Şener Kaya İle Sözleşme İmzaladı

Devre arasından beri transfer konusunda hareketli olan Konyaspor yönetimi, alt yapı oyuncusu Şener Kaya ile sözleşme imzaladı. 17 yaşında olan Kaya, İttifak Holding Konyaspor’un akademi futbolcuları arasında yer alıyordu.

Devre arasında yeni transferler konusunda ciddi anlamda hareket kazanan İttifak Holding Konyaspor yönetimi, yeşil beyazlı kulübün alt yapıda yer alan akademi oyuncusu Şener Kaya ile profesyonel anlamda sözleşme imzaladı. 17 yaşındaki genç oyuncunun imza töreni kulübün internet sitesinden açıklandı. Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu Basın Toplantı Salonu’nda gerçekleşen imza töreninde, sözleşmeye dair açıklamalarda bulunan yetenekli oyuncu, “Gözümü Konyaspor’da açtım” ifadelerini kullandı.

Geçici olarak değil, yıllarca yeşil beyazlı ekibin formasını giymek istediğini söyleyen Şener Kaya, dönem boyunca kendini Konyaspor’a adadığını ve eğitimi için çok çaba sarf ettiğini söyledi. Eğitimlerinin ardından bu noktaya geldiğini ve bunun için çok mutlu olduğunun altını çizen yetenekli sporcu, “Aslında futbol akademisinde forma giyen arkadaşlarımız için de ayrıca önemli bir sorumluluk üstlendik” dedi.

Şener Kaya: “Hayırlı uğurlu olsun”

Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu Basın Toplantı Salonu’ndaki imza töreninde açıklamalarda bulunan sporcu çok çalışarak Konyaspor takımına katkı sağlamak istediğini de ekledi. Çok çalışarak başarıya ulaşılacağını belirten Kaya, “Böylelikle aşağıdan yukarıya geçişin daha kolaylaşacağına inanıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Çok mutluyum. Allan utandırmasın” diyerek açıklamasını sonlandırdı.