Konyaspor’un Teklifi İçin Alper Potuk Süre İstedi

Devre arasının ardından 31 Ocak gününe kadar sürecek transfer sürecinde, borcu olan takımlar hem limitini artırmak hem de yeni transferler alabilmek adına oyuncularını kiralık olarak gönderme kararı alıyor. Bu süreçte sarı lacivertli ekipte de maaş bütçesi azaltma yollarına gidildi.

Süper Lig’in ikinci yarısının başlamış olduğu günlerde, 31 Ocak gününe kadar sürecek olan transfer sürecinde, takımlar son hazırlıkları yapmak için ince eleyip sık dokuyorlar. Puan kazanmak için takımını daha güçlü hale getirmek isteyen takımlar ise yeni transferler edinmek için özel bütçe hesaplamalarına girdiler.

Fenerbahçe de bu süreçte hem maaş bütçesini azaltmak hem de yeni transferlerine daha rahat kapı aralamak için Alper Potuk’u kiralanması konusunu gündemine aldı. Kiralık olacağı tahmin edilen başarılı oyuncu için ise talip takım Konyaspor oldu.

Yeşil beyazlı ekibin takip olduğu Alper Potuk ise, bu kararı verebilmek adına Konyaspor yönetiminden biraz süre hakkı istedi. Bu süre içinde detaylıca düşüneceğini de belirtti.

Alanyaspor da Talip

Fenerbahçe yönetiminin Potuk’a “Yarım sezonluk kiralık git, sen futbol oyna biz de maaş yükünü azaltalım” dediği bilgisi de edinildi.

Oyuncunun sezon başı için 9.9 milyon TL’lik bir ücrete sahip olduğu fakat sonrasında 6 milyon TL olarak indirim söz konusu olmuştu. Oyuncuya teklif gönderen takımlardan bir diğerinin de Alanyaspor olduğu öğrenildi.