Konyaspor Rekor Peşinde

Bu sezon Süper Lig’de tarihi bir başarı yakalayan ve uzun bir süre zirve takipçisi olan Konyaspor, son haftalarda yaşadığı puan kayıpları nedeniyle 2’incilik koltuğunu Fenerbahçe’ye kaptırmaktan kurtulamamıştı. Bununla birlikte Sarı Lacivertli takımdan koltuğu geri devralmayı hedefleyen Konya temsilcisi, eğer geriye kalan 4 maçtan 3 puan daha çıkartabilirse aynı zamanda kulüp rekorunu da kırmış olacak.

Puan Rekoru

Bu sezon Süper Lig’de çok başarılı bir performans sergileyen ve beklentileri en çok aşan takım olarak nitelendirilen Konyaspor, ligin son düzlüğünde yaşadığı ekstra puan kayıpları nedeniyle 2’incilik koltuğunu kaptırmak zorunda kaldı.

Fenerbahçe ile oynanan maçtan alınan mağlubiyetten sonra Rizespor deplasmanında da hüsrana uğrayan İlhan Palut’un takımı o dönemden bu yana Sarı Lacivertli takımın hata yapmasını bekliyor. Bununla birlikte takımın önünde çok önemli bir hedef daha bulunuyor.

2’incilik koltuğunu geri almak isteyen Yeşil Beyazlı ekip, Fenerbahçe’nin de formu düşünüldüğünde geriye kalan maçlarından çok iyi sonuçlarla çıkmayı başarmalı. Ancak geriye kalan 4 maçtan sadece 3 puan çıkarması bile 2021/2022 sezonunda formayı terleten oyuncuları tarihe geçirecek.

Zira takım şu an 64 puanda ve 3 puanı daha hanesine eklediği takdirde 67 puana ulaşacak. Konyaspor tarihi boyunca en fazla puana 2015/2016 sezonunda ulaşmış ve o dönemde 66 puan toplamayı başarmıştı.

O dönem Aykut Kocaman tarafından idare edilen Yeşil Beyazlı takım, genç teknik adam İlhan Palut ile de çok iyi bir iş çıkarmayı başardı.

Konuk Karagümrük

Konya temsilcisinin kulüp rekorunu kırmak için sahaya çıkacağı 35’inci hafta müsabakasında rakip Fatih Karagümrük olacak.

Ligin en enteresan takımlarından biri haline gelen Fatih Karagümrük, kuvvetli bir oyuna sahip mi tartışılır ancak yetenekli oyuncularını doğru zamanda doğru yerde topla buluşturmayı başarıyor ve bu durum takıma galibiyetleri getiriyor.

Ligin 34’üncü haftasında oynanan müsabakada Giresunspor ile karşı karşıya gelen Volkan Demirel’in takımı sahadan 2-1 galibiyetle ayrılmış ve puanını da 50’ye yükselterek 9’uncu sıraya tırmanmıştı. Bu bağlamda Konyaspor adına oldukça dikkat edilmesi gereken bir rakip olarak öne çıkan Karagümrük sezonun ilk yarısında Konya temsilcisinin kendi sahasında konuk etmiş ancak maç 4-1’lik Konyaspor üstünlüğüyle sona ermişti.

Teknik Direktör İlhan Palut yönetiminde çalışmalarına devam eden Yeşil Beyazlı takım, bu maçtan galip ayrılmak istiyor. Bununla birlikte bu maçın önemini arttıracak etmenlerden birisi de haftanın açılış maçında Fenerbahçe ile Gaziantep FK arasında verilecek mücadeleden çıkacak sonuç olacak.

Sarı Lacivertli takım Gaziantep FK karşısında puan kaybederse ve Konyaspor da Karagümrük’ü mağlup etmeyi başarırsa Konya temsilcisi 2’nci sıraya geri tırmanmış olacak. Bu bağlamda oldukça kritik önem taşıyan iki müsabakadan çıkacak sonuçlar Konyaspor adına hem bir kulüp rekoru hem de 2’ncilik koltuğu anlamına gelebilir.