Konyaspor Fatih Karagümrük’ü Ağırlıyor

Sezonun son düzlüğünde ikincilik koltuğunu Fenerbahçe’ye kaptıran Konyaspor, Sarı Lacivertli takımdan koltuğu geri almanın hesaplarını yapıyor. Yeşil Beyazlı takım ligin 34’üncü haftasında oynadığı Yeni Malatyaspor maçında çok kötü bir performans sergilemesine rağmen sahadan 3-2 galip ayrılmayı başardı. Bununla birlikte İlhan Palut’un takımı 35’inci hafta müsabakasında kendi sahasında Fatih Karagümrük’ü konuk ediyor ve genç teknik adam oyuncularından çok daha iyi bir performans bekliyor.

Toparlanmak Şart

Bu sezon Süper Lig’de çok başarılı bir performans sergileyen Konyaspor, buna rağmen ligin son düzlüğünde ekstradan puan kayıpları yaşayınca 2’incilik koltuğunu Fenerbahçe’ye kaptırmaktan kurtulamadı.

Sarı Lacivertli takımdan koltuğu geri almak adına mücadele eden Konya temsilcisi, ligin 34’üncü haftasında konuk olduğu Yeni Malatyaspor karşısında da hiç iyi bir performans sergileyemedi. Buna rağmen sahadan 3-2 galip ayrılmayı başaran Yeşil Beyazlı takımda teknik direktör İlhan Palut’un memnuniyetsizliği yüzünden okunuyordu.

Bununla birlikte hafta içi antrenmanlarda takımına eksiklerini anlatan genç teknik adam oyuncularına neyi doğru neyi yanlış yaptıklarını da birer birer anlattı. Ligin 35’inci haftasında kritik bir müsabakaya çıkan Konyaspor, kendi sahasında Fatih Karagümrük’ü konuk edecek.

İstanbul temsilcisi her ne kadar Konyaspor kadar net bir oyun oynamıyor olsa da yetenekli oyuncularının fazla olması sayesinde bu konudaki sıkıntıları bertaraf etmeyi başarıyor. Ligin 34’üncü haftasında Giresunspor’u konuk eden Volkan Demirel’in takımı 1-0 geriye düştüğü maçtan 2-1’lik galibiyetle ayrılmayı başarmıştı.

Bu maç öncesinde Fatih Karagümrük 50 puanla 9’uncu sırada yer alırken Konyaspor 64 puanla 3’üncü sırada oturuyor. İki takım arasında Süper Lig’in ilk yarısında İstanbul’da oynanan müsabaka Konyaspor’un 4-1’lik üstünlüğüyle sona ermişti.

İki genç teknik adamın kaliteli takımını karşı karşıya getirecek müsabaka 30 Nisan Cumartesi günü saat 16’da başlayacak.

Rekorun Eşiğinde

2021/2022 sezonunda ligin en başarılı performans sergileyen takımlarından biri olan Konyaspor, sezon başından bu yana en üst sıralardan hiç kopmadı ve bir dönem Trabzonspor’u tehdit edebilecek tek takım olarak anıldı.

Bununla birlikte takımın yaşadığı büyük olaylar bu gidişatın ister istemez olumsuz etkilenmesine neden oldu. Ancak takım elinden gelen her şeyi yaptı ve yine de üst sıralarda kaldı. Bu durumun ödülünü 2’incilik olarak alabilir mi bilinmez ama Konyaspor’un bir rekorun eşiğinde olduğu kesin.

Zira takım şu an 64 puanda ve 3 puanı daha hanesine eklediği takdirde 67 puana ulaşacak. Konyaspor tarihi boyunca en fazla puana 2015/2016 sezonunda ulaşmış ve o dönemde 66 puan toplamayı başarmıştı.

Bu bağlamda oldukça güzel bir önem taşıyan Fatih Karagümrük maçında takımın da oyuncuları yalnız bırakmayacağı tahmin ediliyor. Yeşil Beyazlı taraftarlar sezon başından bu yana takımlarını mümkün mertebe desteklediler ve bu büyük başarıda çok önemli bir yer elde ettiler.