Konyaspor Lig Hazırlıklarına Başlayabilir

Ülkemizdeki Covid-19 salgını nedeni ile bütün karşılaşmalara, müsabakalara ve her türlü spor etkinliklerine ara verildi. Bu yıl yapılması planlanan turnuvalar ve şampiyonalar iptal edilerek; sonraki yıl yapılmasına karar verildi. İlk haber lig çalışmalarını başlatacak olan İttifak Holding Konyaspor futbol takımından geldi. Yeşil beyazlı takım Kayacık Tesislerinde 27 Nisan’da çalışmaya başlayacaklarını söyledi.

Liglere verilen ara nedeniyle İttifak Holding Konyaspor oyuncuları, çalışmalarını bu süre içerisinde evde bireysel olarak gerçekleştirdiler. Ülkemizdeki corona virüs vakalarının azalmaya başlamasıyla liglerin haziran ayında başlama ihtimali ortaya çıktı. Böyle olunca da takımlar antrenman yapmak için kendilerine yerler ayarlamaya başladılar.

Konyasporlu futbolcular da Kayacık Tesislerinde toplanıp idmanlara başlayacağı sinyalleri de böylelikle belirmiş oldu. Bu hafta bireysel oyunların oynanacağı, haftaya ise sosyal mesafe kuralı içerisinde takım idmanları yapılacağı açıklandı.

Sosyal Medyada Konyaspor

Corona virüs sebebiyle liglere verilen arada futbol takımlarının sosyal medyada kendilerini hatırlatması taraftarları bakımından ilgi çekici bir olaydır. İttifak Holding Konyaspor oyuncuları da kendilerini hatırlatmak için 20 Ekim 2016 yılında Avrupa Liglerindeki golünün videosunu kendi hesaplarında paylaştı. O tarihte Konyaspor- Braga maçı 1-1 berabere bitmişti ve bizim golümüzü de Milosevic maçın ikinci dakikasında atmıştı.

Avrupa liginde Konyaspor futbol takımı dördüncü olurken; Braga sadece bir puanla üçüncü sırada yer almıştı. Böyle güzel bir maçı sevenlerine hatırlatan Konyaspor sosyal medyada aktif olduğunu da kanıtlamış oldu. Yeşil beyazlı takımın bu son paylaşımı taraftarları bakımından ilgiyle karşılandı.