Konyaspor Çalışmalara Başlayabilir

Korona virüs salgınından etkilenen süper lig takımları, liglerin geleceği dair verilecek olan kararı merakla bekliyor. Süper lig takımları arasında yer alan İttifak Holding Konyaspor hakkında çeşitli bilgilere ulaşıldı. Fiziksel gücünü kaybetmemek için evlerinde antrenmanlara devam eden Konyasporlu oyuncuların ligin başlamasını iple çektikleri belirtildi. Alınan bilgilere göre yeşil beyazlı ekibin gelecek hafta tesislerde toplanabileceği belirtildi.

Kovid-19 nedeniyle hem birçok Avrupa liginde hem Türkiye’de liglere ara verildi. Liglere verilen aranın ardından takımlar çalışmalarını evlerde sürdürmeye devam ediyor. Konyaspor takımının oyuncuları da teknik heyetin isteği ve planlamaları doğrultusunda evlerde antrenman yapmaya devam ediyor. Son günlerde Haziran ayında süper ligin tekrar başlama ihtimalinin konuşulmasıyla birlikte çeşitli iddialar ortaya atılmaya başladı.

Federasyonun Alacağı Karar Bekleniyor

Liglerin tekrar başlama ihtimaline karşı planlama yapan takımlardan biri de İttifak Holding Konyaspor olarak dikkat çekiyor. Federasyonun ligi Haziran ayında tekrar başlatma planına karşı çalışmalarına devam eden teknik heyet ve yönetimin haftaya takımın toplanmasını isteyebileceği belirtiliyor.

Takım içinde ulaşılan bilgilere göre liglerin tekrar başlaması ihtimaline karşı takımın toplanacağı ve belirli kurallara uygun olarak antrenmanlara başlanabileceği belirtiliyor. Öte yandan lig arasında sosyal medyada aktif olan İttifak Holding Konyaspor, çeşitli videolar ve mesajlar yayınlayarak taraftarıyla buluşuyor.