Ahmet Örken Sezona İlişkin Konuştu

Konyalı milli bisikletçi Ahmet Örken, bisiklet sezonu için büyük öneme sahip olan ‘grand tour’daki üç müsabakada yer almak istediğini açıkladı.

Malezya’nın Sapura adlı takımında mücadele eden Konyalı milli bisikletçi Ahmet Örken, hedeflerine ve isteklerine yönelik açıklamalarda bulundu. Yol bisikleti sezonunun ‘grand tour’ (büyük tur) şeklinde isimlendirilmekte olan en önemli üç mücadelesinde yer almak istediğini söyledi.

Başarılı oyuncu, koronavirüs salgını sebebiyle spor faaliyetlerinin ertelenmekte olduğunu veya iptal edildiğini de açıklamalarında belirtti. Bu süreçte her sporcunun hayallerinde yer alan olimpiyatların da bir yıl ertelendiğini ifade etti. Kendisinin de bu dönemde uluslararası çok fazla yarışa katılmayı planladığını belirterek, takımı ile beraber yarış takviminin de çok yoğun olduğuna dikkat çekti. Bu senenin sporcular bakımından tüm planlarda alt üst durumun yaşandığını da ekleyerek, yine de her şeyin başının sağlık olduğunun vurgusunu yaptı.

Hedefim Tokyo Olimpiyatları

Koronavirüs salgını sürecini Türkiye’nin de iyi bir şekilde yönettiğine dikkat çeken milli bisikletçi, antrenmanlara odaklanma konusunda da sıkıntı yaşadığını ifade etti.

Antrenmanlara devam etmek zorunda olduklarını da söyleyen Ahmet Örken, bisikletçiler olarak çok fazla yarışa ihtiyaç duyduklarının da altını çizdi.

Geçmiş dönemde 2016 Rio Olimpiyatları’nda mücadele etmiş olan sporcunun hedefinde ise Tokyo Olimpiyatları yer alıyor.