Konyaspor Ahmet Uğruna Oynayacak

Spor Toto Süper Lig’de 23 hafta geride kalırken İttifak Holding Konyaspor, İlhan Palut yönetiminde çok özel bir hikaye yazıyor.

2021 – 2022 Spor Toto Süper Lig Sezonu’na olağanüstü bir başlangıç yaparak tüm rakiplerini geride bırakan Yeşil Beyazlılar, bir anda zirvenin en yakın takipçisi haline gelmişlerdi.

İttifak Holding Konyaspor, bu sezona damga vuran Karadeniz temsilcisi Trabzonspor’un ardından Spor Toto Süper Lig’in ikinci sırasında, 22 haftada topladığı 45 puanla yer alıyor.

Teknik direktör İlhan Palut’un öğrencileri hatırlanacağı üzere sezona seri beraberliklerle giriş yapmışlardı. İlk 8 haftanın 5’inde rakipleriyle berabere kalan İttifak Holding Konyaspor, buna karşın o dönem Demir Grup Sivasspor, İstanbul Başakşehir ve Altay gibi güçlü takımları mağlup etmeyi başarmıştı.

Spor Toto Süper Lig’in 9. Hafta mücadelesinde milli ara dönüşü Galatasaray’a deplasmanda mağlup olan Yeşil Beyazlılar sonrasında ise önlenemez bir çıkışa geçmişti.

Türkiye Ahmet Çalık İçin Yasa Boğuldu

Herkes İttifak Holding Konyaspor’un bu çıkışını sonuna kadar götüreceğini ve Trabzonspor’u zorlamak için onların bir numaralı aday olduğunu konuşuyordu. Zira tüm İstanbul büyükleri büyük bir kaos içindeyken İttifak Holding Konyaspor’un pek bir rakibi de yoktu.

Teknik direktör İlhan Palut ve öğrencileri için her şey çok güzel giderken, bütün Türkiye’yi yasa boğan bir haber Konya şehrinin bağrına düştü.

11 Ocak 2022 günü, evlilik hazırlıklarını tamamlamak için Ankara’ya giden altın kalpli futbolcumuz Ahmet Çalık geçirdiği trafik kazasında ne yazık ki aramızdan ayrıldı.

Bu haber sadece İttifak Holding Konyaspor camiasını, teknik direktör İlhan Palut’u, oyuncuları değil; bütün bir ülkeyi yasa boğdu. Zira yıllarca birçok Spor Toto Süper Lig kulübünün formasını giyen merhum Ahmet Çalık, her gittiği yerde derin izler bırakmış çok ama çok kıymetli bir insandı.

Bütün şampiyonluklardan, galibiyetlerden ve kupalardan daha önemli olanın insan hayatı olduğu bir kez daha merhumun kaybıyla hepimizin aklında yer etti.

Konyaspor Kenetlendi

konyaspor

Bu şok kaybın ardından İttifak Holding Konyaspor camiasının Spor Toto Süper Lig’e devam etmek zorunda olması tıpkı hayatın sürüyor olması kadar acımasız bir gerçekti.

Teknik direktör İlhan Palut ve ekibi, oyuncularını teskin etmek ve kardeşlerinin yasını tutarken onların yanında olmak için büyük çaba sarf ettiler.

Şimdi bütün takım, merhum kardeşleri için oynamaya ve onun isminin verildiği Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu’nu onurlandırmaya yemin etmiş durumda.

Gelen bilgiler son iki haftada Adana Demirspor ve Altay’ı mağlup ederek, Trabzonspor’un puan kayıplarını iyi değerlendiren İttifak Holding Konyaspor’un şampiyonluğa yürümek konusunda çok kararlı olduğunu gösteriyor.

Uzun lig maratonunun yarısı geride kalmışken, Yeşil Beyazlılar’ın futbolcularının ve teknik heyetinin daha önce hiç olmadığı kadar büyük ve kutsal bir hedefleri var.

Bu hedef, Spor Toto Süper Lig kupasını kazanıp onu merhum Ahmet Çalık’ın ebedi istirahatgahına götürmek.