Konyaspor İlhan Palut İle 2 Yıl Daha

2021/2022 sezonunda gösterdiği başarılı performansla birlikte ilk 2’ye yerleşen ve en yakın rakibi Başakşehir’e 6 puan fark atan Konyaspor’da bu tarihi başarının mimarı olarak görülen İlhan Palut, başarısının karşılığını aldı. Hatayspor’da ve Göztepe’de gösterdiği başarılı performanstan sonra Konyaspor’da başka bir seviyeye çıkmayı başaran genç teknik adam, Yeşil Beyazlı takıma olan mukavelesini 2 sezon daha uzattı. Konyaspor, ilk yarıyı 19 maçta topladığı 39 puanla ikinci bitirmiş ve 2021/2022 sezonunda kulüp tarihinin ilk yarılar bazında en yüksek puanını toplamıştı.

Konyaspor İlhan Palut ile Devam Ediyor

Türk futbolunda artık yeni nesil ve eski nesil teknik direktörler arasındaki performans farkı konuşulmaya ve göze çarpmaya başlarken, bu tartışmanın en temel öznelerinden birisi de kuşkusuz Konyaspor teknik direktörü İlhan Palut.

45 yaşındaki teknik adam önce Hatayspor ile şampiyonluk yaşayıp Hatay temsilcisini Süper Lig’e yükselttikten sonra, Göztepe’de de başarılı bir süreç geçirmiş ve 2020/2021 sezonunun ikinci devresinde Konyaspor’u teslim almıştı.

Konyaspor başında neredeyse 1 seneye yakın süredir görev yapan İlhan Palut, takım başında çıktığı 40 maçta sadece 7 kez mağlup olurken, 19 galibiyet ve 14 beraberlik ile de 1.78 gibi oldukça dikkat çekici bir puan ortalaması yakalamayı başardı.

Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın teknik direktörleriyle yollarını ayırdığı 2021/2022 sezonunda gösterdiği başarılı performans ile dikkatleri daha da çeken ve iki büyük kulüple de ismi anılan 45 yaşındaki teknik adam, buna rağmen Konyaspor ile olan hedeflerine sadık kaldı ve Yeşil Beyazlı ekiple olan sözleşmesini 2 sene daha uzattı.

Hatayspor ve Göztepe’de gösterdiği başarılı performanslarla birlikte Türkiye’de yeni nesil teknik direktörlerin önünü açan isimlerden birisi olarak gösterilen Palut, Konyaspor’un kulüp tarihindeki en iyi sezonunda da gösterdiği başarılı performansla birlikte Yeşil Beyazlı camianın adeta sevgilisi olmayı başardı. Konyaspor, ilk 10’un içerisinde bitirmeyi hedeflediği 2021/2022 sezonunda beklentilerin çok üstüne çıkmış ve ilk yarıda oynadığı 19 maçta sadece 2 kez sahadan mağlubiyetle ayrılmıştı. İlk yarıda 39 puan toplayan Konyaspor, bu sezon ligin altını üstüne getiren bir diğer takım olan lider Trabzonspor ile arasında tek haneli puan farkı olan tek takım olma özelliğini taşıyor.

İlhan Hoca Başladığı İşi Bitirmek İstiyor

Konyaspor’un başına geçtiği günden bu yana hem kariyerini hem de Konyaspor’u başka bir seviyeye taşıyan 45 yaşındaki teknik adam, Konyaspor’da başladığı işi bitirebilecek kadar vadeye kavuşmanın kendisine onur ve gurur verdiğini ifade etti.

Konyaspor ile yapabileceklerini tamamladığına inandığı güne kadar takımın başında kalmak istediğini tekrarlayan İlhan Palut, hangi takımda görev yaparsa yapsın o takıma odaklandığını ve orada yapabileceklerini tamamlamadan başka bir takıma gitmemeyi prensip edindiğini belirtti. Konyaspor’da çok mutlu olduğunu ve yönetimle de uyumlu çalıştıklarını ifade eden İlhan Palut, ikinci devrede Konyaspor ile neler başaracak zaman içerisinde göreceğiz.