Konyaspor Değerine Değer Kattı

2021/2022 sezonunda İlhan Palut yönetiminde gösterdiği şahane performansla devreyi en yakın rakibinin 6 puan önünde 2’inci olarak bitiren Konyaspor’un bu performansı dillerden düşmüyor. Gösterdikleri performanslarla birlikte Konyaspor’un yükselişine katkı sağlayan ve kulüp tarihinde en iyi sezonu yaşayarak tarihe geçen Konyasporlu oyuncular da bu nedenle oldukça motive görünüyor. Konyaspor’un maç içinde gösterdiği performans, sahada alınan sonuçlar gibi pek çok konuda övgülere mazhar olduğu görülürken bu durumun takımın piyasa değerine de büyük katkı sağladığı görülüyor.

Konyaspor’un Değeri %51 Arttı

2021/2022 sezonunda başarılı genç teknik direktör İlhan Palut yönetiminde Süper Lig’e başlayan ve oldukça iyi bir sezon geçirerek 19 maçta 39 puan toplayan Konyaspor, bu puanla kulüp tarihinde en iyi sezonu geride bırakmıştı.

Mütevazı bir kadro olmasına rağmen İlhan Palut’un taktiksel anlayışı ve oyuncuların bireysel olarak istekleri sayesinde pek çok zorlu rakip karşısında puan veya puanlarla sahadan ayrılmayı başaran Konyaspor’un bu performansı Yeşil Beyazlı taraftarları sevindirdiği kadar futbolseverlerin de takdirini kazanmıştı.

Sezonun ilk yarısın lider Trabzonspor’un 7 puan gerisinde, 3’üncü Başakşehir’in ise 6 puan önünde 39 puanla tamamlayan Konyaspor, Ziraat Türkiye Kupası’nda da Ümraniyespor’u 2-0 ile geçerek Son 16 Turu’nda mücadele edecek takımlar arasına adını yazdırmayı başarmıştı.

İşte, hem sonuç hem de oyun olarak oldukça başarılı bir devre geçiren Konyaspor’da bu durum oyuncuların piyasa değerlerine de yansıdı. Birçok oyuncunun değeri arttığı görülen Konyaspor’un Transfermarkt’a göre sezon başında kadro değeri 22 milyon 400 bin Euro iken, ilk devrenin tamamlanmasıyla birlikte bu değer 33 milyon 980 bin Euro’yu buldu. Konyaspor, bu %51’lik artışla Süper Lig’in ilk devresinde değerini en çok arttıran takım olurken, bu durum hem yönetimin hem de taraftarların mutlu olmasını sağladı.

Konyaspor’da Kasa da Doldu

Yeşil Beyazlıların aldığı başarılı sonuçlar neticesinde maddi olarak artış gösteren tek kalemi kadronun değeri de değil. İlhan Palut ve öğrencileri, Süper Lig’in ilk devresinde oynadıkları 19 maçta aldıkları 11 galibiyet ve 6 beraberlik sayesinde kulübün kasasına da büyük katkı sağladılar.

Süper Lig’de mücadele eden 20 takıma ayakbastı parası olarak ödenen 36 Milyon TL’nin dışında, galibiyetlerde 2 milyon 700 bin TL ödenirken, beraberliklerde de 1 milyon 300 bin TL ödeniyor.

Sezonun ilk yarısında aldığı 11 galibiyetle birlikte kasasına 29 milyon 700 bin TL eklemeyi başaran Yeşil Beyazlılar, 6 beraberlikten de 7 milyon 800 bin TL kazandı ve bu sayede ayakbastı parasıyla birlikte tam 73 milyon 500 bin TL’nin Konyaspor kasasına girmesini sağladı.

İlhan Palut ve öğrencileri, sezonun ikinci devresinin ilk maçında kendi sahasında Max Gradel ve Fayçal Fajr’ı Afrika Kupası’na gönderdiği için güç kaybeden Sivasspor’u konuk edecek.