İlhan Palut Yerli Oyuncular İstiyor

Teknik direktörü İlhan Palut yönetiminde İttifak Holding Konyaspor, Spor Toto Süper Lig’de lider Trabzonspor’un en yakın takipçisi konumunda.

Bu sezon ortaya koyduğu olağanüstü performansla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan İttifak Holding Konyaspor, artık hedefini saklama gereği duymuyor.

Spor Toto Süper Lig’de geri kalan 22 haftayı 45 puanla geçen ve tarihinin en başarılı sezonlarından birini yaşayan İttifak Holding Konyaspor; camiası, futbolcuları ve taraftarlarıyla artık şampiyonluk hayalleri kurmaktan çekinmiyor.

Öyle ki geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut da hedeflerini gizleme gereği duymadı.

Takımın Spor Toto Süper Lig’deki konumuna ve oynadığı futbola baktığımızda zaten her şey ayan beyan ortada.

Konyaspor Hedefini Ortaya Koyuyor

İlk dönemde özellikle Türkiye’deki spor medyasının alışkanlıkları gereği şampiyonluk yarışında göz ardı edilen Yeşil Beyazlılar, gösterdikleri performansla kendilerini adeta sahnenin en orta yerine koymayı başardılar.

İttifak Holding Konyaspor’un bu yürüyüşünün daha da sağlam olması için yönetim de gerekli adımları atıyor. Geçtiğimiz günlerde bu başarının mimarı teknik direktörü İlhan Palut ile sözleşme yenileyen ve Palut hakkında son günlerde artan spekülasyonlara nokta koyan yönetimin şimdiki hedefi ise transferleri tamamlamak.

Bunun için çok yoğun bir çalışma yapan İttifak Holding Konyaspor Yönetimi, transfer listesinde önceliklerini birkaç farklı parametreye göre oluşturuyor. Mali yapısı çok düzgün olan ve Spor Toto Süper Lig’in en iyi yönetilen kulüpleri arasında yer alan İttifak Holding Konyaspor, bu düzeni bozacak hamleler yapmak istemiyor.

Tüm bunlara ek olarak teknik direktör İlhan Palut’un istekleri ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun yeni yabancı kuralı da transfer çerçevesini belirlerken İttifak Holding Konyaspor Yönetim Kurulu’nun göz önüne aldığı parametreler olarak öne çıkıyor.

İlhan Palut Yerli Oyuncu Transferini İşaret Etti

ilhan palut

Spor Toto Süper Lig’in 23. Hafta mücadelesinde Altay’ı 1 – 0 ile geçen İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü Palut, maç sonunda yaptığı açıklamalarda transfere ilişkin mesajlar da vermişti.

Her maç sonunda olduğu gibi yine altın kalbiyle Türkiye’de gönülleri fethetmiş merhum oyuncumuz Ahmet Çalık’ı anan İlhan hoca, bir stoper transferi yapmaları gerektiğinden bahsetti.

Türkiye’deki belki de bütün teknik direktörlere örnek olacak bir duruş sergileyen ve önceliklerinin kadrodaki oyuncuları geliştirmek olduğunu belirten Palut, özellikle yeni yabancı kuralı dolayısıyla Türk pasaportlu oyuncuları tespit ederek takıma kazandırmak istediklerini de söyledi.

Ancak bu elbette içinde bulunduğumuz şartlarda çok da kolay değil. Zira Türkiye Futbol Federasyonu’nun ülke futbolunu kurtaracak bu dahiyane(!) çözümü sayesinde kulüpler artık hiç oynatmadıkları Türk oyuncular için bile yüksek meblağlar talep ediyorlar.

Tok satıcı rolünde olan kulüpler bu sayede örneklerini geçmişte de sıkça gördüğümüz tarzda yüksek maliyetli transfer gerçekleştirmenin peşinde. Bu noktada çok dikkatli davranan İttifak Holding Konyaspor, etik değerler çerçevesinde kulüplerle görüşüyor.

Gündeme gelen son isim bu anlamda Beşiktaş futbolcusu Salih Uçan oldu. Salih Uçan’ı ikna etmeye çalışan yönetim, stoper için de arayışlarını sürdürüyor.