İlhan Palut Galatasaray İle Anılıyor

İttifak Holding Konyaspor, teknik direktörü İlhan Palut önderliğinde koşar adım şampiyonluk mücadelesi verirken ortaya bir iddia atıldı.

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun en özel hikayesine sahip olan İttifak Holding Konyaspor, lige start verildiği andan itibaren gösterdiği şahane performansla parmak ısırtıyor.

Türkiye futbol tarihinin belki de en ilginç sezonu bu sene yaşanıyor. Öyle ki Spor Toto Süper Lig’de sadece 23 hafta geride kalmasına rağmen 3 Büyükler olarak isimlendirilen Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray çoktan ligden koptular.

Tarihsel olarak şampiyonluk mücadelesinin içinde olmasına hepimizin alıştığı takımlardan Fenerbahçe Avrupa kupalarına katılma şansını devam ettirmek için oynuyor.

Beşiktaş ise orta sıralarda bir ileri iki geri devam ediyor. En büyük hüsranı yaşayan takım olarak öne çıkan Galatasaray’da ise işler bir hayli karışık.

Sezona Türk futbolunun ve Galatasaray’ın en büyük efsanelerinden biri olan teknik direktör Fatih Terim ile başlayan Sarı Kırmızılılar, an itibariyle küme düşmeme mücadelesi veriyorlar.

UEFA Avrupa Ligi’nde mart ayını görmesine rağmen Spor Toto Süper Lig’de şu ana kadar sadece 7 galibiyet alan Sarı Kırmızılılar, 6 beraberlik ve 11 mağlubiyetle tam 17 maçta puan kaybetti.

Bu performanslarıyla Spor Toto Süper Lig’in 15. sırasında tarihinde çok az rastlanan şekilde küme düşme ateşini hisseden takımı şu anda İspanyol teknik direktör Domenec Torrent çalıştırıyor.

Galatasaray Dipten Çıkış Yolu Arıyor

Teknik direktör Fatih Terim’i takımdan gönderen Galatasaray Yönetim Kurulu ve Başkan Burak Elmas, efsane teknik direktörün yerini kariyerinde uzun süre Pep Guardiola’nın yardımcılığını yapmış olan Domenec Torrent ile doldurdu.

İspanyol teknik direktör, New York City ve Flamengo maceralarının ardından Galatasaray’ın birinci adamı oldu. Ancak onun gelişi de Sarı Kırmızılılar’daki serbest düşüşün önüne geçemedi.

Son 12 maçında yalnızca 1 galibiyet alan Sarı Kırmızılılar, kendini bir anda düşme potasının dibinde bulmuştu. İlk maçına 16 Ocak 2021’de çıkan Domenec Torrent, sırasıyla Atakaş Hatayspor, Kasımpaşa ve Trabzonspor’a mağlup olarak 3’te 0 yaptı ve Türkiye kariyerine felaket başladı.

Trabzonspor maçı sonrasında İspanyol teknik direktörle görüşme yapan ve rapor isteyen Başkan Burak Elmas, kötü gidişten son derece rahatsız.

İlhan Palut Galatasaray İçin Yazılıyor

ilhan palut

Galatasaray camiası ise son günlerde İttifak Holding Konyaspor ile tarih yazan İlhan Palut’un ismini yüksek sesle dillendirmeye başladı.

Henüz günler öncesinde İttifak Holding Konyaspor ile sözleşme uzatan teknik direktörümüz İlhan Palut, Konya ailesiyle uzun seneler başarılı bir hikaye yazmak istediğini söylemişti.

Buna rağmen basında İlhan hoca ile Galatasaray ismi sık sık yan yana gelir oldu. İttifak Holding Konyaspor’un bu kadar doludizgin şekilde şampiyonluk yarışı verdiği günlerde bu haberlerin çıkması bir kesime göre hayli manidar.

Zira haberlerin gerçekleşme olasılığı çok da yüksek gözükmüyor. Bu kadar başarılı giden bir süreçte İlhan Palut’un İttifak Holding Konyaspor’u hele ki sezon ortasında bırakması hiç akla yatkın değil.

Zaten hocamız da yaptığı her açıklamada Konya’ya bağlılığını dile getirmişti.