İttifak Holding Konyaspor Kulübü’nden Durum Değerlendirmesi

İttifak Holding Konyaspor Kulübü, yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle antrenmanların toplu olarak yapılmasının risk teşkil edeceğini söyledi. Böyle bir riskin altına da kulüp olarak girilmeyeceğinin bilgisini verdi.

Kulüp resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu açıklama ile, ne zaman başlayacağı belli olmayan liglerin, belirsizlik yarattığını ifade etti. Söz konusu durumun, tüm Süper Lig takımlarını da ciddi anlamda bir belirsizlik içerisine sürüklediğini söyleyen yeşil beyazlı kulüp, oyuncuların 6 gündür bireysel olarak çalışmalarına devam ettiğini vurguladı.

Süreç içerisinde de 26 Mart Perşembe günü toplanan teknik heyet, oyuncular, yönetim, kulüp ve tesis çalışanlarının tamamı için Konya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından test yapılması adına da müracaat edilmiş olduğu ifade edildi.

Herkes Temas Etmeye Korkacak

Söz konusu test süresinin de tek seferde yetmeyeceği ve aralıklarla yapılması gerektiğine vurgu yapan yeşil beyazlı kulüp, salgının hem şampiyonluğa oynayan ekipler için hem de küme düşme potasında bulunan takımlar için de son derece etkili olacağını belirtti.

Süreç içerisinde sakatlık risklerinin artacağını ve futbolcuların bir araya gelmekten kaçınacaklarını belirten İttifak Holding Konyaspor Kulübü, fizyoterapistlerin, masörlerin sakat futbolculara dokunmaya korkacaklarını da belirtti. Bunun özellikle de ailesinin yanına gitmek isteyen yabancı oyuncular açısında zorluğuna da değinerek, motive sürecinin her geçen gün daha fazla zorlaşacağını belirtti.